امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۰:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34967
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۴
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از «تایمز‌او اسرائیل»، در جریان دیدار روز گذشته «گیدو وستروله» وزیر خارجه آلمان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از «تایمز‌او اسرائیل»، در جریان دیدار روز گذشته «گیدو وستروله» وزیر خارجه آلمان با «شیمون پرز» رئیس رژیم صهیونیستی، طرف اسرائیلی از آلمان خواست تا به مخالفت با ادامه شهرک‌سازی پایان دهد و گفت که در صورتی که وضعیت مرز میان 2 طرف مشخص شود، مسئله شهرک‌سازی نیز خود به خود حل خواهد شد.

پرز گفت: «در این شرایط من پیشنهاد می‌دهم که چنین راهکاری متوقف شود. راهکار اروپا درباره موضوع مرزها و اختلافات میان کرانه باختری و اسرائیل در صورت دستیابی به توافق، بی‌معنی خواهد بود.»
رئیس رژیم صهیونیستی همچنین اعلام کرد که جهان عرب برای نخستین‌بار حمایت خود را از طرح صلح نشان داده است و در اسرائیل نیز درباره لزوم اجرای راهکار 2 دولت موضع متحدی وجود دارد.

وستروله نیز که در سفری رسمی به سرزمین اشغالی رفته گفت که هیچ تغییری در همکاری اتحادیه اروپا با اسرائیل به وجود نیامده است و کشورش به همکاری با اسرائیل ادامه خواهد داد.

پیش از این «تزیپی لیونی» مذاکره کننده ارشد اسرائیل در مذاکرات سازش با فلسطین بعد از دیدار با وستروله گفته بود که روابط اسرائیل و اتحادیه اروپا تحت تاثیر منازعه اسرائیل-فلسطین است.

طبق دستورالعمل جدید اتحادیه اروپا نهادهای خصوصی و دولتی اسرائیل واقع در کرانه باختری رود اردن، شرق بیت المقدس و بلندی‌های جولان، از سال آینده میلادی از دریافت کمک مالی اتحادیه اروپا محروم خواهند شد و هرگونه ارتباط یا امضای موافقتنامه تجاری با آنها ممنوع است.
انتهای ‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها