امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۰۹:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34970
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۴
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، رسانه‌های ژاپنی از استقرار تعداد بیشتری از هواپیماهای اُسپری ارتش آمریکا در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، رسانه‌های ژاپنی از استقرار تعداد بیشتری از هواپیماهای اُسپری ارتش آمریکا در جزیره اوکیناوا خبر دادند.

این درحالیست که مردم ژاپن شدیدا مخالف استقرار و پرواز این هواپیماهای غول پیکر بر فراز این جزیره هستند.

شبکه ان اچ کی ژاپن گزارش داد؛ 10 هواپیمای ام وی 22 اُسپری امروز دوشنبه از پایگاه نظامی آمریکا در ایالت یاماگوچی پرواز کردند و 8 فروند از آنها امروز عصر در پایگاه فوتنما در اوکیناوا فرود خواهند آمد.

براساس این گزارش، 2 فروند از این هواپیماها پیش از این در پایگاه هوایی فوتنما متعلق به ارتش آمریکا مستقر شدند.

«هیروکازو ناکایما» فرماندار ایالت اوکیناوا و ساکنین محلی اطراف پایگاه نظامی فوتنما تجمع کرده و خواستار عدم استقرار این هواپیماهای غول پیکر در فوتنما شدند.

معترضان می‌گویند که نگران ایمنی پرواز این هواپیماها هستند.

این برای دومین بار است محموله حامل هواپیماهای غول پیکر اُسپری در ژاپن مستقر می‌شود. سال گذشته نیز بیش از 20 هواپیمای اُسپری نیروی هوایی آمریکا به پایگاه هوایی فوتنما منتقل شده بود که با واکنش و اعتراض مردم محلی مواجه شد.

استقرار این هواپیماها اعتراضات طولانی مدت مردم را در رابطه با مسائل امنیتی مربوط به پایگاه‌های هوایی آمریکا در ژاپن تشدید کرده است.

براساس این گزارش، تفنگداران دریایی آمریکا علیرغم اعتراضات دولت محلی همچنان به پرواز آموزشی این هواپیماها بر فراز جزیره اوکیناوا ادامه می‌دهند.

این هواپیماها علاوه بر صدای ناهنجار و بسیار زیاد عامل آلودگیهای زیست محیطی نیز هستند.

از این هواپیماها به طور گسترده‌ای در عراق و افغانستان استفاده می‌شد. آمریکا اعلام کرد که این هواپیماها بسیار مستحکم هستند. هواپیماهای اُسپری به مانند یک هواپیما پرواز می‌کنند و روتورهای کج شونده آن این قابلیت را به آن می‌دهند تا بتواند به طور عمودی به پرواز در آمده و فرود بیایند. این هواپیماها از انواع CH-46 بسیار سریعتر بوده و محموله بیشتری را با خود حمل می‌کنند.

آمریکا بیش از 48 هزار نیروی نظامی در ژاپن دارد که بیش از نیمی از آنها در اوکیناوا مستقر هستند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار