امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۸:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34971
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۴
تعداد بازدید: 112
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» در یادداشتی به قلم «باراک راوید» با اشاره به روند ازسرگیری مذاکرات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» در یادداشتی به قلم «باراک راوید» با اشاره به روند ازسرگیری مذاکرات سازش، نوشته است که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل هنوز به دنبال صلح نیست و هرگاه که قدمی در این جهت برمی‌دارد، چند گامی هم رو به عقب حرکت می‌کند.

راوید در بخشی از این یادداشت می‌نویسد: یک مقام ارشد اسرائیلی نزدیک به نخست‌وزیر گفت که به عقیده‌اش نتانیاهو هنوز از این رودخانه (مذاکرات سازش) عبور نکرده است. او از یک سو داخل آب شده و به سمت کرانه دیگر رود قدم برمی‌دارد، اما از سوی دیگر هر چند ثانیه یک بار به عقب نگاهی می‌اندازد و با  هر قدم رو به جلویی که بر می‌دارد، اجازه می‌دهد جریان آب او را سه گام به عقب براند.

وی می‌افزاید: به عنوان نمونه، ببینید که نتانیاهو چطور برای توقف ساخت 1200 واحد مسکونی در شهرک‌ها و قدس در خلال مذاکرات با آمریکایی‌ها توافق کرد، اما بعد از مدتی ناگهان چندین طرح مختلف ساخت صدها واحد جدید در شهرک‌ها به اجرا گذاشته شد. یا اینکه، نتانیاهو شجاعانه آزادی 104 اسیر فلسطینی را در کابینه به تصویب رساند، اما بعد از مدتی از بیم انتقادات، بر خلاف آنچه که با آن موافقت کرده بود، اعلام کرد که تعدادی از این اسرا باید به غزه و کشورهای خارجی تبعید شوند.

در ادامه این یادداشت با اشاره به اینکه نتانیاهو تلاش می‌کند اینطور وانمود کند که فلسطینی‌ها به دنبال ضربه زدن به روند صلح هستند، آمده است: اما خنده‌دارترین چیز، نامه‌ای بود که دفتر او برای «جان کری» وزیر خارجه آمریکا ارسال کرد... نتانیاهو در نامه‌اش به کری، باز هم ورق بازنده شکایت از «اقدامات محرک فلسطینی» را بازی کرد.

مقاماتی که با نتانیاهو صحبت کرده‌اند، می‌گویند رفتارهای نتانیاهو، تردید و دودلی‌اش و اقدامات زیگزاگی او، نتیجه عدم اعتماد وی به «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان است. این مقامات می‌گویند نتانیاهو قصد دارد از این رودخانه عبور کند، اما اول می‌خواهد مطمئن شود که عباس هم چنین قصدی دارد. او نگران است آن است که درون این آب خروشان پر از گرداب‌های سیاسی شیرجه بزند، اما عباس را ببیند که کنار رودخانه ایستاده و غرق شدن او را مشاهده می‌کند.

راوید در پایان خطاب به نتانیاهو می‌نویسد: اگر نتانیاهو می‌خواهد آمریکایی‌ها، فلسطینی‌ها و اکثریت افکار عمومی اسرائیل او را جدی بگیرند، باید تاکتیک‌های منسوخش را کنار بگذارد. او باید گله‌گذاری، به دور خود چرخیدن، حقه‌های کهنه و بازی متهم کردن طرف مقابل را ترک کند و بدون نگاه کردن به گذشته، وارد مذاکرات صلح شود.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها