امروز : سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۱:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34992
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۱
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اولین جلسه بررسی رأی اعتماد مجلس به وزرای پیشنهادی حجت‌الاسلام حسن روحانی که ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اولین جلسه بررسی رأی اعتماد مجلس به وزرای پیشنهادی حجت‌الاسلام حسن روحانی که از صبح امروز (دوشنبه) برگزار شد، با حواشی جالبی همراه بود که برخی از آنها از نظرتان می‌گذرد:

*در آغاز جلسه علنی هیاهوی خاصی در مجلس حاکم بود که نشان می‌داد نمایندگان برای ثبت‌نام موافق و مخالف کابینه و تأثیرگذاری در نتیجه قرعه‌کشی برای نطق درخصوص کلیت بررسی هیئت وزیران درتکاپو هستند؛ 148 نماینده به عنوان موافق و 18 نماینده به عنوان مخالف کلیت ثبت نام کرده بودند.

*رئیس‌جمهور که قبل از ساعت هشت صبح در صحن علنی مجلس حضور یافته بود، همراه با وزرای پیشنهادیش در صحن علنی حاضر و تا پایان جلسه اول در مجلس ماند.

*حجت‌الاسلام حسن روحانی که برای استفاده از وقت 2 ساعته و نیمه خود پشت تریبون مجلس حضور یافته بود ضمن معرفی و حمایت از تک تک وزرا، از کلیت کابینه دفاع کرد. او در بین نطق خود از هیئت‌رئیسه درباره مدت‌زمانی که صحبت کرده و فرصت باقی‌مانده‌اش سؤال کرد که لاریجانی خطاب به وی گفت: شما آهسته صحبت می‌کنید و زمان به سرعت می‌گذرد؛ روحانی نیز در پاسخ گفت مانتیور شما حواس ما را پرت می‌کند گرچه ما تسلیم زمانیم.

*به هنگام سخنرانی رئیس‌جمهور نمایندگان در حال گفت‌وگوهایی با یکدیگر بودند که در اصطلاح رایج ادبیات سیاسی ما به آن «لابی» گفته می‌شود. آقای رئیس‌جمهور که گویا از صحبت‌های نمایندگان به هنگام سخنرانیش خرسند نبود به کنایه خطاب به نمایندگان گفت: من خودم مجلسی هستم و می‌دانم که نمایندگان همانطور که با یکدیگر حرف می‌زنند گوششان به تریبون است.

*بعد از پایان نطق رئیس‌جمهور، نوبت به مخالفان و موافقان کلیات کابینه یازدهم رسید. علی لاریجانی طی تذکری به نمایندگان مخالف و موافق از آنها خواست که مخالفت و موافقت شان واقعی باشد.

*عطاءالله حکیمی نماینده مردم رودبار برخلاف انتظار، نطق نسبتاً تندی علیه کابینه روحانی داشت،‌ او اکثریت کابینه روحانی را از حامیان فتنه خواند به طوریکه کمال پیرمؤذن در واکنش به او فریادی در صحن علنی کشید که سکوت را برای چند ثانیه در خانه ملت حاکم کرد.

*برخی نمایندگان مجلس در جلسه امروز شاید حتی نیم ساعت هم روی صندلیشان جلوس نکردند چراکه مدام در حال رایزنی با دیگر نمایندگان و گفت‌وگو با وزرای پیشنهادی بودند برای برقراری نظم علنی امروز لاریجانی آنقدر خواهش کرد که پسرخاله رئیس مجلس هم صدایش درآمد و خطاب به او گفت‌ چرا خواهش می‌کنید، مطابق قانون با بی‌نظمان برخورد کنید.

*حجت‌الاسلام محمدعلی بزرگواری نماینده مردم کهکیلویه نیز با انتقاد از رفتار برخی نمایندگان، آنها را چاپلوس خواند که یونس اسدی در واکنش، او را ... دولت دهم خواند. اظهاراتی که بزرگواری خطاب به برخی از نمایندگان و اسدی خطاب به بزرگواری گفت مورد تذکر رئیس پارلمان قرار گرفت؛ البته بزرگواری از واژه دله‌دزد برای مهدی هاشمی استفاده کرد که حاصل آن تذکر چندین نماینده مجلس بود.

*نماینده مردم کهکولیه که امروز به نماینده حاشیه‌ساز در مجلس تبدیل شده بود در نطق خود گفت: من از منطقه محروم هستم و اگر رئیس‌جمهوری به مناطق محروم رسیدگی نکند با چماق لری با او برخورد خواهم کرد؛ اظهارات مزاح‌گونه بزرگواری موجب خنده رئیس‌جمهور، وزرای پیشنهادی و نمایندگان مجلس شد.

*جلسه صبح امروز مجلس برای تنفس درحالی به پایان رسید که جلسه دوم از ساعتی دیگر آغاز خواهد شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها