امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۵:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35003
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 107
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری روسیا الیوم، ائتلاف حمایت از مشروعیت در مصر امروز دوشنبه بر حق خود برای برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز تاکید کرد و ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری روسیا الیوم، ائتلاف حمایت از مشروعیت در مصر امروز دوشنبه بر حق خود برای برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز تاکید کرد و از طرفداران محمد مرسی رئیس جمهور برکنار شده این کشور خواست فردا سه شنبه بار دیگر تظاهرات میلیونی دیگری برگزار کنند.

این ائتلاف در بیانیه‌ای که صبح امروز در پایگاه حزب آزادی و عدالت شاخه سیاسی جماعت اخوان المسلمین منتشر کرد گفت که با دعوت از هواداران مرسی برای برگزاری تظاهرات در میدان التحریر و اطراف کاخ الاتحادیه کودتاچیان را به چالش خواهد کشید.

این ائتلاف همچنین خواستار برپایی راهپیمایی‌ها و اعتراضات گسترده امروز دوشنبه در هر کجای مصر و به خصوص در قاهره شد.

ائتلاف حمایت از مشروعیت تاکید کرد که تظاهرات میلیونی فردا علیه کودتا در مصر و صهیونیست‌ها برگزار می‌شود.

از سوی دیگر منابع امنیتی مصر اعلام کردند که نیروهای امنیتی ورودی‌های شهر قاهره را تحت کنترل شدید گرفته‌اند و از سحرگاه امروز دوشنبه شمار زیادی از نیروهای امنیتی به طور گسترده در سطح شهر مستقر شده‌اند.

منابع امنیتی گفتند که این اقدام برای مقابله با هر گونه تلاش در رسیدن سلاح و یا عناصر تروریستی از مناطق دیگر به محل تحصن طرفداران اخوان المسلمین در رابعه العدویه و النهضه صورت گرفته است.

خبرگزاری فرانسه به نقل از مقامات بلندپایه مصری نقل کرده است که نیروهای امنیتی مصر به صورت تدریجی و طی چند روز آینده تحصن کنندگان طرفداران مرسی در رابعه العدویه و النهضه را متفرق می‌کنند.

یک مقام پلیس مصر تاکید کرد که نیروهای امنیتی برای شروع کار نخست دو میدان را تحت محاصره خواهند گرفت تا کسی اجازه ورود به آنجا را نداشته باشد و سپس ظرف دو تا سه روز همه تحصن کنندگان را متفرق می‌کنند، در عین حال وی تاریخی برای آغاز این عملیات اعلام نکرد.

دولت مصر هنوز تهدید خود درباره برچیدن تحصن طرفداران مرسی در این دو میدان را عملی نکرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها