امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۲:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35009
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۴
تعداد بازدید: 115
محمدعلی قربانی داور بخش رمان و زندگینامه‌های داستانی دفاع مقدس و انقلاب اسلامی سیزدهمین جشنواره ادبی شهید حبیب غنی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ...

محمدعلی قربانی داور بخش رمان و زندگینامه‌های داستانی دفاع مقدس و انقلاب اسلامی سیزدهمین جشنواره ادبی شهید حبیب غنی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ اظهار داشت: با توافقاتی که کتابخانه جنگ و کتابخانه انقلاب دفتر ادبیات و پایداری حوزه هنری داشتیم، کتاب‌ها را تهیه کردیم.

وی درباره داوری آثار توضیح داد: از میان کل اثر در اولین جلسه‌ای که با آقایان نبی‌الله بابایی و خسرو باباخانی داشتیم بیش از نیمی از آنها ریزش داشتند. در وهله اول همه کتاب‌ها را تورق کرده و بخش‌هایی از آنها را مطالعه کردیم، آنهایی که نثر قوی نداشتند در همان مرحله اول کنار گذاشته شدند و آثاری که از نثر قوی‌تری برخوردار بودند را دو داور مطالعه خواهند کرد. در این بخش داوران از نظر چگونگی روایت داستان، شخصیت پردازی، کاراکترهای و ... کتاب‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهند. اگر نظر دو داور مثبت باشد به مرحله بعدی اثر راه می‌یابد و اگر یک نفر موافق و یک نفر منتقد آن باشد، داور سوم هم آن کتاب را می‌خواند، پس از این تعداد دیگری از کتاب‌ها ریزش می‌کند و در پایان تعدادی از آثار به مرحله داوری نهایی راه یافتند.

داور بخش رمان و زندگینامه‌های داستانی دفاع مقدس و انقلاب اسلامی سیزدهمین جشنواره ادبی شهید حبیب غنی‌پور اعلام کرد: داوری نهایی آثار در این حوزه تا یک ماه آینده به پایان می‌رسد.

وی درباره سطح کیفی آثار در این حوزه هم گفت: متاسفانه اگر آثار دفاع مقدس و انقلاب اسلامی در داوری‌ها در کنار آثار ادبی با موضوعات آزاد قرار گیرند، شانس بسیار کمی خواهند داشت از این‌رو ما این حوزه را جدا کردیم تا آثار دفاع مقدس و انقلاب اسلامی نادیده گرفته نشوند.

قربانی در زمینه داوری آثار دفاع مقدس که در گروه سنی کودک و نوجوانان نگاشته شده‌اند، خاطرنشان کرد: در گروه سنی کودک و نوجوانان ملاک دسته بندی تنها رده بندی سنی است و آثار انقلاب و دفاع مقدس هم در کنار موضوعات آزاد مورد بررسی قرار می‌گیرند.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها