امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۲۲:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3502
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۱۲
تعداد بازدید: 134
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی صالح‌آبادی در حاشیه پنجمین دوره بین‌المللی بازار سرمایـه اسلامی در مورد ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی صالح‌آبادی در حاشیه پنجمین دوره بین‌المللی بازار سرمایـه اسلامی در مورد علل روند صعودی شاخص بورس در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: تحولات اقتصادی، سودآوری بنگاه‌ها، قیمت‌های جهانی و اخبار مختلف بر بازار سرمایه تأثیر می‌گذارد.

وی افزود: سودی که امسال بنگاه‌های حاضر در بازار سرمایه پیش‌بینی کرده‌اند بیش از 34 هزار میلیارد تومان است که بیشترین سود پیش‌بینی‌شده در سال‌های اخیر بوده است، به طور طبیعی این پیش‌بینی سود بر افزایش قیمت سهام در بازار سرمایه تأثیرگذار بوده است.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در پاسخ به فارس در مورد شرایط آینده بورس گفت: آینده بازار سرمایه بستگی به تحولات اقتصادی مانند قیمت‌های جهانی و سودآوری بنگاه‌ها دارد.

وی تصریح کرد: در سال‌های اخیر بنگاه‌های اقتصادی پروژه‌های جدیدی را به اجرا درآورده‌اند که بهره برداری آنها بر بازار و سودآوری شرکت‌ها تأثیر مثبت دارد و با توجه به اینکه در روزهای اخیر برخی شرکت‌ها از طرح‌های توسعه‌ای خود بهره‌برداری کردند بر سودآوری آنها تأثیر گذاشته و موجب افزایش قیمت سهام آنها شده است.

صالح‌آبادی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس در مورد سازوکار طراحی شده برای توقف نمادها در بورس گفت: روز گذشته مصوبه‌ای در هیئت مدیره سازمان به تصویب رسید که براساس آن شرکت‌هایی که در بازار پایه فرابورس حضور دارند و اطلاعات آنها در سایت کدال وجود دارد، نمادشان بازگشایی شده و معاملات آنها در بازار پایه انجام شود.

وی ادامه داد: نمادهایی که مدت‌ها به دلیل عدم اطلاع‌رسانی به بازار، به بازار پایه فرابورس منتقل شده‌اند، به زودی در همان بازار باز خواهند شد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در مورد برگزاری پنجمین دوره بین‌المللی بازار سرمایـه اسلامی گفت: در این دوره 37 شرکت‌کننده از کشورهای مختلف حضور دارند که نشان می‌دهد نمایندگان کشورها تمایل به برگزاری این دوره‌ها دارند.

وی افزود: با توجه به ارتباط خوبی که بین کشورهای اسلامی برقرار شده، بازار بورس تجربیات خود را به حاضران در این دوره منتقل خواهد کرد.

صالح آبادی با اشاره به برگزاری سمیناری در چارچوب سازمان کنفرانس اسلامی اظهار داشت: افرادی از کشورهای اسلامی در این سمینار حضور خواهند داشت و راهکارهای افزایش سواد مالی در بین کشورهای عضو دنبال خواهد شد.خوشبختانه ایران در سال‌های گذشته دستاوردهای خوبی در این زمینه داشته و به عنوان رئیس این کارگروه برگزیده شده است.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها