امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۱:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35026
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 113
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، جمعی از هنرمندان خراسانی با معاون فرهنگی، مطبوعاتی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار کرده و بر اهمیت ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، جمعی از هنرمندان خراسانی با معاون فرهنگی، مطبوعاتی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار کرده و بر اهمیت پیگیری گفتمان اعتدال فرهنگی در دولت یازدهم تاکید کردند.

مهدی یمینی مدیر عامل مجمع هنرمندان خراسان از برنامه های ارائه شده توسط علی جنتی؛ وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی به مجلس شورای استقبال کرده و تحقق برنامه های جنتی را امری لازم برای احیای جایگاه فرهنگ در جامعه و اعتلای فرهنگ و هنر ایرانی در سطح بین الملل عنوان کرد.

یمینی با تأکید بر استفاده از منابع، ظرفیت‌ها و فرصتهای بخش فرهنگ و هنر خاطر نشان ساخت: در صورت توجه مسئولان فرهنگی به ظرفیت ها، توانمندی ها و منابع فرهنگی کشور بسیاری از چالشهای فرهنگی قابل مدیریت بوده و حتی بالاتر از آن امکان رقابت ایران با سایر کشورهای جهان در عرصه ی محصولات فرهنگی و هنری وجود دارد.

محمد صادق افراسیابی؛ معاون فرهنگی، مطبوعاتی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تایید سخنان مدیر عامل مجمع هنرمندان خراسان تاکید کرد: برنامه های وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت یازدهم با همکاری جمعی از نخبگان فرهنگی کشور و اساتید دانشگاه ها طراحی شده و بیانگر توجه جدی دولت یازدهم به کاهش تصدی گری، تکیه بر منابع، ظرفیتها و فرصتهای داخلی و حمایت همه جانبه از فعالیت خودجوش اقشار مختلف فرهنگی و هنری است.

افراسیابی افزود: اعتلای فرهنگ و هنر ایرانی جز با به رسمیت شناختن تکثر و تنوع فرهنگی، گسترش گفت‌وگوی فرهنگی، خلق و توسعه امید فرهنگی، کاهش تصدی‌گری در عرصه فرهنگ و پذیرش اصل مدارا و تساهل فرهنگی در چارچوب سیاستهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران امکان‌پذیر نیست که از این منظر انشاء الله دولت یازدهم فضای مناسبی برای اقشار مختلف فرهنگی جامعه ایجاد خواهد نمود.

معاون سابق مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان ضمن تقدیر از فعالیتهای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم در تحقق عدالت فرهنگی خصوصا در عرصه ی نشریات الکترونیک، سایتهای خبری و خبرگزاریها از برنامه ی دولت یازدهم برای ارتباط با اقشار مختلف فرهنگی خبر داد و گفت: پس از اخذ رای اعتماد مجلس معاونین تخصصی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وظیفه ی ارتباط گیری با اقشار مختلف فرهنگی جامعه با هدف شناخت واقعی و کارشناسانه نیازهای مردم، شناخت واقعی و دقیق امکانات و مقدورات کشور و شناخت واقعی و دقیق کاستیها و عدم توازنهای موجود در کشور را بر عهده خواهند داشت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها