امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۵:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35027
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 30
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم در حاشیه مراسم تقدیر از خبرنگاران حوزه انتظامی در تشریح این طرح افزود: این گونه نیست که مانند ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم در حاشیه مراسم تقدیر از خبرنگاران حوزه انتظامی در تشریح این طرح افزود: این گونه نیست که مانند گذرنامه، دفترچه خاصی برای زنان خیابانی صادر شود یا مجوز یا پلاکاردی نصب کنیم.

وی با بیان اینکه برداشت ناصوابی از طرح شناسنامه‌دار کردن زنان خیابانی شده است، یادآور شد: شناسنامه‌دار کردن بدین معنا که نام این افراد در سیستم ثبت و مشخص شود نیست بلکه با همکاری بهزیستی نسبت به اصلاح آنان اقداماتی صورت می‌گیرد. چرا که برخوردها باید فنی و تخصصی‌تر باشد. اما این شناسنامه‌دار کردن بدین معنا نیست که جواز یا پلاکی برای فعالیت این افراد داده شود که این مسئله نه تنها شدنی نیست، بلکه درست هم نیست.

ایجاد پلیس اقتصادی در انتظار استقرار دولت جدید

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه سرانجام پلیس اقتصادی به کجا رسید، گفت: پلیس اقتصادی به هیچ جا نرسیده و منتظریم دولت جدید مستقر شود تا ببینیم رویکرد دولت جدید چه است تا فضا برای فعالیت‌های پیشگیرانه و مبارزه با جرایم اقتصادی فراهم شود و ناجا به دنبال یک فضای تعاملی و نه مزاحمت و موی دماغ شدن است.

فرمانده ناجا با بیان اینکه پلیس اقتصادی می‌تواند با شناخت رویکردها و جرایم به حوزه پیشگیری و پیش‌بینی وارد شود، در پاسخ به سؤالی مبنی بر نحوه رصد و فیلمبرداری سطح جامعه در مورد رصد تیپولوژی، گفت: فیلمبرداری با مستندسازی برای رصد تیپولوژی متفاوت است. به عنوان مثال مأموران نسبت به تیپ و حجاب افراد جامعه در یک ساعت خاص مثلاً در ساعت هشت صبح فلان ایستگاه اتوبوس اقدام می‌کنند تا ببینند تیپ و حجاب در چه وضعیتی است.

دولت کانادا در پرونده خاوری همکاری نمی‌کند

فرمانده ناجا همچنین در مورد آخرین اتفاقات در پرونده خاوری، گفت: هیچ اتفاق جدیدی نیفتاده است و همان فعالیت‌هایی بوده که در گذشته انجام دادیم. دولت کانادا با ما در این زمینه همکاری نداشته و حتی سفارت خود را تعطیل کرده‌ است و ما از طریق سازمان اینترپل این مسئله را پیگیری می‌کنیم.

نوسازی طرح امنیت اخلاقی

وی در مورد تغییر شیوه اجرای طرح‌های امنیت اخلاقی همزمان با روی کار آمدن دولت یازدهم، گفت: نیروی انتظامی نظرات خود را در این زمینه اعلام کرده است و طرح امنیت اخلاقی در حال نوسازی است. باید قبول کنیم که اصل فرهنگ، بر عفاف و حجاب تأکید دارد و ناجا بارها اعلام کرده است که ما تنها مجری هستیم و سیاستگذار نیستیم.

احمدی مقدم با بیان اینکه ظرف 2تا 3 ماه آینده شاهد نوسازی سند عفاف و حجاب هستیم، گفت: وظایف دستگاه‌ها با رویکرد فرهنگی تدوین شده است و امیدواریم دولت جدید در تهیه این سند مشارکت داشته باشد، چرا که سند عفاف و حجاب قبلی در پایان دولت آقای خاتمی تدوین شده و در پایان هم تهیه‌کنندگان آن سند و هم دولت آقای احمدی‌نژاد که مجری آن بود، انتقاد داشتند و مشکلاتی در این زمینه ایجاد شد. اما امیدواریم با مشارکت دولت جدید شاهد نوسازی این سند باشیم.

وی با بیان اینکه تغییرات حجاب نسبت به ماه و سال قبل چشمگیر نیست، گفت: گاهی دیده شده است که تلاش می‌شود فضاسازی شود که بی‌حجابی در جامعه بیشتر شده است، اما مستندات پلیس نشان می‌دهد که چنین چیزی اتفاق نیفتاده؛ هر چند که ممکن است به ندرت یک نفر تجری کند، اما نباید این مسئله را تعمیم دهیم.
 
وی گفت: به عنوان مثال چندی قبل در ماه مبارک رمضان همراه خانواده‌ام در کرج تردد می‌کردیم که یک خودرو خلاف جهت با خودروی ما برخورد کرد که من به آن اشاره کردم که دور بزند و در موافق جهت حرکت خودروها ادامه مسیر دهد که ناگهان دیدم یک آدم قوی‌الجثه که لات رفتاری تمام عیار بود، وارد شد و به قصد دعوا مشتی را بر روی کاپوت ماشین‌مان زد که بلافاصله محافظان من نسبت به مهار این فرد اقدام کردند، اما به آنان اشاره کردم که رهایش کنید که فردا روزی عنوان نشود که چون زور داشتند، این فرد را دستگیر کردند.
 
احمدی مقدم افزود: اما بعداً مشخص شد که این فرد از یکی از اراذل و اوباش معروف بوده که کسبه نیز از دست آن شاکی هستند و حتی از محافظان من تشکر کردند که این فرد را دستگیر کردند.

ساماندهی مد و لباس با وزارت ارشاد است

فرمانده ناجا در پاسخ به برخی تبلیغات ماهواره‌ای و اینترنتی در مورد پدیده مد و لباس، گفت: در کل ساماندهی مد و لباس از وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اساتید صنف پوشاک و لباس است.

وی با بیان اینکه اگر با مدسازی سعی بر تغییر ذائقه داشته‌ باشند و از طریق ماهواره‌ها و فضای مجازی اقدام به چنین فعالیتی کنند، یک کار خلاف است، گفت: هر ساله توزیع و تولیدکنندگان پوشاک جلساتی را می‌گذارند و تذکراتی به آنان داده می‌شود، اما طبیعتاً اگر مشخص شود تخلفی دارند، با آن برخورد می‌شود.

به تمدید عادت داریم و نمی‌دانم آخر فرماندهیم کجاست!

فرمانده ناجا در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه با توجه به فرصت یکساله شما تا پایان دوران فرماندهی‌تان اولویت کاری شما چیست؟ گفت: ما به تمدید عادت داریم و نمی‌دانیم که آخر این فرماندهی کجاست. اما فکر کردن به این مقوله که فرصت کمی باقیمانده است، موجب می‌شود که تحرک خود را افزایش دهیم تا در زمان تحویل فرمانده بعدی، کارهای عقب‌مانده نداشته باشیم.

خودروهای لوکس هم شماره گذاری می‌شوند

وی در مورد شماره‌گذاری خودروهای لوکس و خارجی، گفت: اگر گمرک نسبت به ترخیص خودرویی اقدام کرده و سازمان استاندارد نیز آن را تأیید کند، ما نیز نسبت به شماره‌گذاری آن اقدام می‌کنیم، اما نباید این مهم ترویج یابد، چرا که جامعه ما رفتار تکبر‌آمیز را سخت قبول می‌کند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها