امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۳:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35037
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 122
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «صائب عریقات» در مصاحبه با رادیو رژیم صهیونیستی گفت که طرف فلسطینی در حال بررسی عدم مشارکت در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «صائب عریقات» در مصاحبه با رادیو رژیم صهیونیستی گفت که طرف فلسطینی در حال بررسی عدم مشارکت در جلسه روز چهارشنبه در واکنش به تداوم شهرک‌سازی‌ها است.

وی افزود که تشکیلات خودگردان با جامعه جهانی تماس برقرار کرده است تا آنها را متقاعد کند در رابطه با سرمایه‌گذاری در خارج از کمربند سبز همانند اتحادیه اروپا عمل کنند.

عریقات همچنین هشدار داد که اگر اسرائیل تصمیم به تبعید حتی یک اسیر به خارج بگیرد در آن صورت توافقاتی که بین دو طرف فلسطینی و اسرائیلی با نظارت آمریکا درباره اسرا صورت گرفته است، ملغی خواهد شد.

کمیته ویژه کابینه رژیم‌صهیونیستی روز یکشنبه با آزادی 26 نفر از اسرای فلسطینی موافقت کرده و لیست نهایی این اسرا را تائید کرد.

این اولین گام از آزادی اسرای فلسطینی‌ای است که قرار است در چارچوب مذاکرات سازش و به عنوان امتیاز اسرائیل به تشکیلات خودگردان، آزاد شوند. در مجموع قرار است 104 اسیر فلسطینی در چند مرحله آزاد شوند.

آزادی اسرای فلسطینی، توقف شهرک‌سازی‌ها و مبنا قرار گرفتن مرزهای سال 1967 در مذاکرات، سه شرط اصلی‌ای بود که «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان برای ورود به این گفت‌وگوها تعیین کرده بود. عباس در سال 2010 در اعتراض به شهرک‌سازی‌های صهیونیست‌ها در کرانه باختری، از مذاکرات خارج شده بود.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها