امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۸:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35039
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از «یونایتد پرس»، یکی از رهبران قبیله‌ای یمن اعلام کرد که قبایل «ذو حسین» یمن در مرز با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از «یونایتد پرس»، یکی از رهبران قبیله‌ای یمن اعلام کرد که قبایل «ذو حسین» یمن در مرز با عربستان مستقر شده‌اند و قصد دارند مانع تکمیل ساخت دیوار حائل میان دو کشور شوند.

بر اساس این گزارش، این قبائل خواستار باز پس گرفتن اراضی یمنی غصب شده هستند.

شیخ «حسین ناصر ابوهدرة» رئیس انجمن قبائل «بکیل»گفت: این قبایل گروه‌هایی را برای رصد و نظارت بر مرزها تشکیل داده‌اند و در مناطق «الیتمة» و «العناب» این نیروها حضور دارند تا تمام تحرکات طرف سعودی را رصد کنند.

مقامات سعودی همچنان بر ساخت دیوار حائل پافشاری می‌کنند و با شرکت جدیدی برای این پروژه قرارداد امضا کرده‌اند.

مقامات سعودی بیش از دو سال پیش، به طور یکجانبه تلاش کرد تا با ساخت دیوار حائل مانع ورود و نفوذ افراد مختلف به این کشور از طریق مرزهای یمن شوند اما از مارس گذشته، نیروهای قبیله‌ای یمن مانع تکمیل ساخت این دیوار شدند.

دیوار مذکور نزدیک به دو هزار کیلومتر مربع در مرزهای مشترک عربستان و یمن است و نیروهای قبیله‌ای یمن مانع ساخت چنین دیوار حائلی در منطقه مشترک میان دو کشور می‌شوند و خواستار بازپس گرفتن زمین‌های یمنی اشغال شده از سوی عربستان هستند.

شیخ ابوهدرة گفت که سه نامه به سفیر عربستان در یمن، دولت وفاق ملی یمن و نیروهای مرزی عربستان نوشته شده و از آنها خواسته شده که هرچه سریعتر ساخت‌و سازهای جدید صورت گرفته در منطقه مرزی میان یمن و عربستان برچیده شوند.

محافل سیاسی و رسانه‌ای یمن این اقدام سعودی‌ها را نقض توافقنامه مرزی جده دانستند که در سال 2000 امضا شد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها