امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۵:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35043
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۴
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در حاشیه مراسم تجلیل از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از مصحف جمهوری ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در حاشیه مراسم تجلیل از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از مصحف جمهوری اسلامی ایران که در کشور لبنان و برای توزیع در سایر کشور‌ها به چاپ رسیده رونمایی شد.

بنابر این گزارش، حجت‌الاسلام «حمید محمدی» معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص این قرآن گفت: یکی از آرزوهای جامعه قرآنی این بود که مصحفی با عنوان قرآن جمهوری اسلامی در سراسر جهان توزیع شود که مورد تأیید همگان باشد و چاپ و نشر این قرآن تحقق این آرزو است.

محمدی در خصوص آماده‌سازی این قرآن گفت: طی جلساتی در دفتر مقام معظم رهبری، شرایط و ضوابط این قرآن تعیین و قرار شد این مصحف با چهار خط برای چهار منطقه از دنیا ارسال شود، همچنین این قرآن کریم به 40 زبان دنیا ترجمه خواهد شد.

معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد از انتشار 400 هزار جلد از این مصحف خبر داد و گفت: تاکنون 400 هزار جلد از این قرآن کریم چاپ و در سایر کشور‌ها توزیع شده و قرار است این رقم تا یک میلیون جلد افزایش یابد، همچنین تهیه این مصحف گامی در راستای یکسان‌سازی چاپ و نشر قرآن کریم در عرصه بین‌الملل است.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس این مصحف با روش کتابت جمهوری اسلامی ایران و با خط «عثمان طه» رونمایی شد.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها