امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۵:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35047
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۴
تعداد بازدید: 131
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، طی مراسمی در سالن همایش‌های سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، طی مراسمی در سالن همایش‌های سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از زحمات و تلاش‌های «سیدمحمد حسینی» بابت چهار سال مسئولیت در این وزارتخانه با حضور کارکنان و معاونان وزارت ارشاد تجلیل شد.

بنا بر این گزارش، در این مراسم حسینی طی سخنانی با تبریک به دولت جدید اظهار داشت: به دولت جدید و آقای جنتی تبریک می‌گویم و همچنین طی جلسه‌ای که با او داشتم آماده همکاری گرم و صمیمانه هستم تا تجربیات این وزارتخانه به وی منتقل شود.

حسینی با تقدیر از همکاران دوران تصدی این وزارتخانه گفت: برای همه دوستان دعای خیر می‌کنم و به شما می‌گویم کار‌هایی که انجام شد حاصل تلاش شما و همکارانی بود که هیچ‌گاه دیده نمی‌شوید و امیدوارم خداوند این زحمات را از شما بپذیرد.

وی با اشاره به اینکه این تکریم‌ها فراموش‌شدنی است، اظهار داشت: این برنامه‌ها و بزرگداشت‌ها فراموش می‌شود و آنچه باقی است کاری است که برای خدا انجام شده باشد، پس امیدوارم اعمال و تلاش‌های ما در وزارت ارشاد ذخیره آخرت ما شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به گواهان اعمال در قیامت گفت: طبق آیات و روایات چند چیز گواه اعمال انسان در روز قیامت است، اعضای بدن گواهانی هستند که همه اعمال ما را در روز قیامت گواهی می‌دهند، شاهدان دیگر ملائکه هستند و شاهدان دیگر مکان و زمین، همچنین در روز قیامت ایام اعمال ما را گواهی می‌دهند. «امام‌علی(ع)» می‌فرمایند: «روزی بر فرزندان آدم نمی‌گذرد مگر آنکه خود آن روز با شما سخن گوید و ایام هم در قیامت گواهی خواهند داد»؛ پس اگر ما کاری انجام داده‌ایم برای خود و آخرتمان بوده است و منتی بر کسی نداریم.

حسینی تغییر در وزارت ارشاد را به فال نیک گرفت و گفت: امروز اگر تغییری در وزارت ارشاد انجام می‌شود نیکوست و باید آن را به فال نیک گرفت زیرا اگر نوبتی به ما رسیده به این دلیل است که ما جای دیگران آمده‌ایم و باید فرصت را به بقیه بدهیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از همه حاضران طلب حلالیت کرد و گفت: در پایان از همه شما حلالیت می‌طلبم و به شما می‌گویم اگر در جایی کوتاهی‌ شده و حقی از کسی ضایع شده هیچ عمدی در کار نبوده و امیدوارم من را ببخشید.

در ادامه مراسم حجت‌الاسلام دعایی طی سخنانی کوتاه با تقدیر از «سیدمحمد حسینی» گفت: من سال‌های دور است که آقای حسینی را می‌شناسم، او فردی است که در یک خانواده کاملاً آزاد و دموکرات متولد و رشد کرده است، اینها چهار برادر هستند که افکار همه آنها با هم متفاوت است و این نشانه وجود آزادی در خانواده آقای حسینی است.

وی با اشاره به سعه صدر و آرامش وزیر ارشاد گفت: در دوران مسئولیت آقای حسینی، اگر معاونی به او تحمیل شد تبعاتش را پذیرفت و با سعه صدر تحمل کرد و اگر خودش مسئولی تعیین کرد، آنقدر با دقت انجام داد که همگان به فهم او تحسین کردند.

در انتها حجت‌الاسلام دعایی کتاب‌های منتشرشده در مجموعه اطلاعات را به «سیدمحمدحسینی» تقدیم کرد.

بنا بر این گزارش در ادامه این مراسم از قرآن چاپ شده در کشور لبنان به همراه کتاب ره‌توشه که کارنامه 4 ساله وزارت ارشاد است و کتابی از عملکرد حراست وزارت ارشاد رونمایی شد.

همچنین نمایندگان نهادهای مختلف از تلاش‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تجلیل کردند که طی آن نمایندگان معاونت هنری و فرهنگی ارشاد، کمیسیون اقتصادی مجلس، سازمان سینمایی، سازمان بسیج مستضعفان، معاونت ستاد دفاع مقدس، ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، صندوق حمایت از هنرمندان، سازمان اوقاف و امور خیریه، پژوهشگاه فرهنگ و هنر و ارتباطات، مرکز هنرهای تجسمی، دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری، مرکز توسعه هنرهای معاصر، حراست وزارت ارشاد، خبرگزاری‌های ایرنا و شبستان، حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، خانه کتاب، بنیاد آفرینش‌های نیاوران و معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از حسینی با اهداء هدیه تجلیل کردند.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار