امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۰:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35063
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۱
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره اخبار مجلس شورای اسلامی، مهدی کوچک‌زاده رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره اخبار مجلس شورای اسلامی، مهدی کوچک‌زاده رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و استرالیا در مجلس شورای اسلامی در دیدار با پال ‌فلی سفیر جدید استرالیا در تهران که امروز دوشنبه (21 مرداد ماه) صورت گرفت، با اشاره به نقش مهم گروه‌های دوستی پارلمانی در ارتقای روابط دوستانه میان کشورها اظهار داشت: گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و استرالیا آمادگی توسعه همکاری‌ها و روابط دوستانه و ارتقای سطح مناسبات دو کشور را دارد.

وی در همین راستا همکاری‌های علمی، فرهنگی و تجاری دو کشور را گامی مهم در توسعه روابط دو کشور خواند و افزود: با توجه به نقش و جایگاه پر اهمیت مجالس کشورهای ایران و استرالیا در ساختار سیاسی آنها، ارتباطات پارلمانی ایران و استرالیا می‌تواند چشم‌انداز روشنی را روی آینده پیش‌روی روابط دو کشور ترسیم می‌کند.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و استرالیا در پایان با تأکید بر استقلال کشورها در صحنه بین‌المللی خاطرنشان کرد: کشورهای بزرگ و قدرتمند باید بر اساس منافع ملی و احترام متقابل در پی توسعه و گسترش تعامل سازنده با دیگر کشورها باشند.

پال‌ فلی سفیر جدید استرالیا در تهران نیز در این دیدار گفت: ‌دولت و مجلس استرالیا از گسترش روابط دوستانه و تبادل هیئت‌های پارلمانی با جمهوری اسلامی ایران استقبال می‌کند.

وی در پایان همکاری‌های توریستی، تجاری، اقتصادی، علمی و فرهنگی را از زمینه‌های مهم و مورد علاقه دو کشور برای توسعه روابط دوجانبه عنوان و در این مورد با رئیس گروه دوستی ایران و استرالیا گفت‌وگو و مذاکره کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها