امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 17
۰۳:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35065
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۱
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کاظم جلالی نماینده شاهرود در مجلس شورای اسلامی، طی تذکری در صحن علنی مجلس، ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کاظم جلالی نماینده شاهرود در مجلس شورای اسلامی، طی تذکری در صحن علنی مجلس، گفت: با توجه به صحبت‌های آقای رسایی و طبق ماده 79 آئین‌نامه داخلی مجلس، بنده حق دارم تا 5 دقیقه به دفاع از خود بپردازم. آقای رسایی در نطق خود عنوان می‌کند که آیا من رهبری را نیز کاسب‌کار فتنه می‌دانم؟

وی افزود: اولا من از عبارت مشمئزکننده آقای رسایی نسبت به رهبر معظم انقلاب عذرخواهی می‌کنم و متاسفم که یک نماینده مجلس چنین عبارت مشمئزکننده‌ای را به ساحت مقدس مقام معظم رهبری وارد می‌کند و برای اهداف سیاسی خود حاضر است حتی از رهبری به این گونه هزینه کند تا نماینده و همکار خود را تضعیف کند.

نماینده مردم شاهرود در بیان خاطره‌ای از فتنه سال 88، اظهار داشت: من در آن ایام برای یک سخنرانی در دانشگاه به رشت دعوت شده بودم، به هنگام برگشت در هواپیما فردی در کنار من نشسته بود که پس از معرفی خود فهمیدم که وی فرمانده ناحیه انتظامی استان گیلان است. وی گفت که برادرزاده آقای رسایی در جریان فتنه دستگیر شد و آقای رسایی پدر فرمانده نیروی انتظامی را برای آزاد کردن برادرزاده‌اش در‌آورد.

جلالی خاطرنشان کرد: این فرمانده نیروی انتظامی عنوان کرد که برادر آقای حمید رسایی پیمانکار است و مشارکتی است و در زمینه راه و ترابری پروژه‌های بزرگی ‌دارد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی خطاب به روحانی اظهار داشت:‌برادر عزیز اگر ما نجابت می‌کنیم اگر در روزنامه رنگی تو حرفی نمی‌زنیم، اگر از پول‌های چند صد میلیون تومانی تو که به روزنامه تو و به کار تو کمک می‌شود، حرفی به میان نمی‌آوریم،‌ دلیل بر این نیست که قلم تو از سایرین بهتر است. بیان تو از سایرین بهتر نیست ما اگر خدای ناکرده بخواهیم به نوع غیر اخلاقی و غیر مؤدبانه صحبت کنیم هم ادبیات آن را بلدیم و هم بدان که کاظم جلالی در سن 14 سالگی در جبهه‌‌های جنگ بود. امروز اطو کشیده در خدمت شما هستیم.

وی افزود: کاظم جلالی یک بچه روستایی مستضعف است. او را پودر کنید. مثل خیلی‌های دیگر که آنها را هم کردید. شما با بیان خود، با قلم خود، با اجازه‌ای که علی‌الظاهر به لحاظ شرعی دارید، می توانید که به همه بتازید و هر عبارت راست و دروغی را در هر تریبونی بگویید. می‌توانید آدم‌ها را نابود کنید اما این کار را نکنید. واقعا به مصلحت جامعه نیست.

نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: امروز ما به دنبال این هستیم که با این رای و انتخابات اگر اندک شکافی هم در حاکمیت و در بین ملت و دولت ایجاد شده، رفع شود. چرا این شکاف را افزایش دهیم؟

وی ادامه داد: من صبح گفتم که فتنه و فتنه‌گر محکوم است، اما مر کلام رهبری باید مورد توجه قرار گیرد. شما چقدر افراد را به عنوان ساکت فتنه زدید؟ شما آیا فکر می‌کنید که آقای دکتر لاریجانی را زده‌اید، خدمت کرده‌اید؟ با این حال به جامعه چه خدمتی شد؟ من مدتی پیش از یکی از بزرگواران پرسیدم که نتیجه انتخابات برای شما خیلی بهتر شد؟ گفت نه، خیلی بد شد. گفتم برای اینکه نیروهای خودتان را زدید، شما خودزنی کردید وقتی در جریان اصولگرایی همه را به یک بهانه‌ای می‌زنید باید منتظر نتایج آن نیز باشید، هم در انتخابات اخیر و هم در آزمون‌های دیگر نشان داده شد که مردم این تفکر را بر نمی‌تابند.

* موضوع برادر و برادرزاده‌ام چه ربطی به بنده دارد

حمید رسایی نیز در واکنش به این تذکر جلالی گفت: خدا را شکر می‌کنم که مشروح مذاکرات امروز از تلویزیون هم پخش می‌شود و مردم هم می بینند که چگونه آقایان مدام تذکر می‌دهند و رئیس محترم جلسه حتی در آخر جلسه هم تذکر نمی‌دهد که موضوع برادر و برادرزاده بنده چه ربطی به بنده دارد.

وی خطاب به لاریجانی گفت: آقای لاریجانی! روز چهارشنبه خواستم مطلبی از آقا بخوانم، آقا به شما چه فرمود، مگر نفرمودند اجازه ندهید نمایندگان بین حرف یکدیگر بیایند و آنها را معرفی کنید؟ مگر آقای دکتر توکلی این گزارش را برای شما نخواندند؟

نماینده مردم تهران گفت: این طبیعی است که آقای جلالی به عنوان موافق صحبت می‌کند و بنده به عنوان مخالف نظرات ایشان را نقد کنم اما اینکه اتهاماتی به برادر بنده از پشت تریبون مجلس زده می‌شود حق ایشان برای پاسخ محفوظ خواهد ماند.

وی افزود: برادر بنده فردی سالم است که تحت فشار حتی نمایندگان مجلس ششم مقاومت کرد چون حاضر نشد از موضع خود کوتاه بیاید؛ قضیه‌ای که برای برادرزاده بنده پیش آمده بود خارج از ضوابط بود و بنده فقط گفتم که موضوع پیگیری شود که باید آقای احمدی‌مقدم در دفاع از ناجا این موضوع را تشریح کند البته بنده با مواضع سیاسی برادرم موافق نیستم.

رسایی با بیان اینکه موضوع مرحوم کامرانی‌فر را نیز او پیگیری کرده است، افزود: با اینکه بنده به کسی توهین نکرده بودم و اسم از کسی نیاورده بودم تریبون‌ها برای ماده 79 باز شد که امیدواریم روزی حلال شما باشد.

علی لاریجانی در پاسخ به تذکر رسایی گفت: اگر منصفانه بخواهید قضاوت کنید بنده به نمایندگان گفتم که اگر نماینده‌ای به عنوان مخالف صحبت کرد نمی‌توان به عنوان مخالف تذکر بدهند اما چون شما مشخصا گفتید که منظورتان کیست حق داشتند که جواب بدهم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها