امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۷:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35075
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، با امضای این تفاهمنامه از این پس امدادگران هلال‌احمر با بهره‌گیری از اطلاعات ماهواره‌ای و اطلاعات ایستگاه‌های ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، با امضای این تفاهمنامه از این پس امدادگران هلال‌احمر با بهره‌گیری از اطلاعات ماهواره‌ای و اطلاعات ایستگاه‌های هواشناسی این امکان را دارند تا قبل از وقوع حادثه و عزیمت به منطقه از وضعیت آب و هوایی آن مکان مطلع شوند چرا که موانعی مانند برف و کولاک و هوای نامساعد همواره از موانع امدادرسانی و تأخیر برای حضور در منطقه حادثه دیده است.

محمود مظفر، رئیس سازمان امداد و نجات هلال‌احمر در مورد جزئیات این تفاهمنامه به خبرنگار فارس گفت: این تفاهمنامه برای سرعت اطلاع‌رسانی در مورد تغییرات جوی و اقلیمی است و در عین حال مطالعات مشترکی برای شناسایی و پژوهش در زمینه پدیده‌های مخاطره‌آمیز جوی و اقلیمی بین دو سازمان صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد:‌ یکی از مهمترین عوامل در امداد هوایی و پرواز بالگردها اطلاع از وضع هوایی هر منطقه است که با بهره‌گیری از اطلاعات سازمان هواشناسی می‌توان جلوی سردرگمی بالگردها را در شرایط جوی نامناسب گرفت.

به گفته مظفر، یکسری اطلاعات تصویری نیز از سازمان هواشناسی به سامانه EOC سازمان هلال‌احمر منتقل می‌شود و امکان رؤیت گردنه‌های برفگیر در تغییرات جوی به صورت آنلاین وجود دارد.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال‌احمر گفت: با امضای این تفاهمنامه امدادگران می‌توانند قبل از اعزام به جاده‌ها یا مناطق صعب‌العبور از وضعیت برف‌ یا انسداد جاده‌ها مطلع شوند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها