امروز : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 20
۰۳:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35077
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۳
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود لطفی با بیان اینکه احتمال بروز حادثه و صدمه در جراحی‌ها هم وجود دارد، اظهارکرد: کسی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود لطفی با بیان اینکه احتمال بروز حادثه و صدمه در جراحی‌ها هم وجود دارد، اظهارکرد: کسی می‌تواند جراحی به شیوه لاپاراسکوپی را انجام دهد که جراحی باز را به خوبی بداند.

وی ناکافی بودن نور در فیلد عمل، خستگی جراح و کمک جراح و نیز غیرطبیعی بودن مجاری صفراوی و شریان‌های کیسه صفرا را از علل بروز حادثه و صدمه حین عمل برشمرد و افزود: جراح باید بداند با چه چیزی روبه‌رو می‌شود.

وی گفت: چاقی بیمار، چسبندگی و نداشتن مهارت کافی جراح همگی می‌تواند به بروز صدمه به مجاری صفراوی حین عمل به شیوه لاپاراسکوپی یا باز منجر شود به طور مثال وقتی جراح حین عمل به شیوه‌ لاپاراسکوپی کیسه صفرا را به طرف بالا کشیده این احتمال وجود دارد که کلدوک و Cyctic Duct قطع یا روی آن کلیپس گذاشته و بسته شود و بیمار پس از جراحی به یرقان دچار شود.

لطفی با بیان اینکه ممکن است جراح حین عمل متوجه این صدمه شود و نسبت به جبران آن اقدام کند که بسیار سودمند است، ادامه داد: از علائم دیررس خطر پس از جراحی خروج صفرا از مجرا، خونریزی و درد شدید است.

بر اساس این گزارش، لاپاراسکوپی نوعی روش جراحی نوین است که طی آن، با چند سوراخ، حفره داخل شکم و لگن کاملاً نمایان می‌شود. البته نباید انتظار داشت لاپاراسکوپی بدون عارضه باشد و هیچ مشکلی برای فرد ایجاد نکند، افرادی که به بیماری های قلبی یا بیماری‌های انسدادی ریه مبتلا هستند، نباید از این روش استفاده کنند.

همچنین انجام عمل جراحی به روش لاپاراسکوپی در سنین بالای 60 سال باید با احتیاط انجام شود البته بیمارانی که تصمیم می‌گیرند از این روش استفاده کنند، باید به یک پزشک متخصص مراجعه کنند که در این زمینه مهارت کافی را داشته باشد.

هشتمین کنگره سالیانه انجمن علمی جراحان عمومی ایران 24 تا 26 مهر با هدف بررسی مروری بر اعمال جراحی الکتیو، مشکلات اعمال جراحی اورژانس، جراحی سرطان و مراقبت‌های قبل و بعد از آن در مرکز همایش‌های بین‌المللی رازی، تهران برگزار می شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار