امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۵:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35080
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۳
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، آمریکا و فیلیپین مذاکرات رسمی خود را هفته جاری به منظور افزایش حضور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، آمریکا و فیلیپین مذاکرات رسمی خود را هفته جاری به منظور افزایش حضور گردشی نیروهای آمریکایی در فیلیپین آغاز می‌کنند.

این گفت‌وگوها با افزایش ناگهانی کشتی‌های جنگی، هواپیماها و پرسنل آمریکا در منطقه مصادف شده است زیرا واشنگتن توجه خود را تا حد زیادی بر چین متمرکز کرده است و سیاست خارجی، اقتصادی و امنیتی خود در قبال آسیا را تغییر داده است.

تنش و اصطکاک بین چین و فیلیپین و دیگر کشورهای منطقه در خصوص قلمروهای مورد مناقشه در خاک این منطقه و دریای غنی از گاز از سال گذشته میلادی افزایش یافته است.

مذاکرات واقعی برای توافقنامه جدید بین دو کشور آمریکا و فیلیپین روز چهارشنبه در «مانیل» آغاز می‌شود و دو طرف امیدوارند که در سال جاری میلادی بتوانند این گفت‌وگوها را به نتیجه برسانند.

فیلیپین در سال 1992، پایگاههای نظامی آمریکا را از بین برد و سالها بعد اجازه بازگشت نیروهای آمریکایی برای آموزش مانورهای مشترک را صادر کرد. قرارداد جدید قرار است این فعالیت‌ها را گسترش دهد.

مقامات فیلیپین اعلام کردند که توافقنامه جدید نظامی به تأیید قانونگذاران نیازی ندارد اما تیم مذاکره کننده متعهد شدند تا در پایان هر دور از گفت‌وگوها به کنگره و مطبوعات گزارش دهند.

مقامات فیلیپینی اعلام کردند که قرارداد جدید به نیروهای آمریکایی مجوز استفاده اختصاصی از تأسیسات محلی یا حضور دائم را نمی‌دهد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها