امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۶:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35084
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۴
تعداد بازدید: 96
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری ایراوادی، حداقل 2 مسلمان روهینگیا در شهر سیتوه در ایالت راخین توسط پلیس ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری ایراوادی، حداقل 2 مسلمان روهینگیا در شهر سیتوه در ایالت راخین توسط پلیس میانمار کشته و چندین نفر دیگر مجروح شدند.

بر اساس این گزارش، خشونت در پایتخت ایالت راخین علیه مسلمانان روهینگیا طی دو روز گذشته افزایش یافته است و بودائیان تندرو دست به شورش علیه مسلمانان زدند.

«وین مائینگ» سخنگوی دولت محلی ایالت راخین تایید کرد که یک نفر روز یک شنبه در بیمارستان سیتوه کشته شده است و یک نفر دیگر نیز در نزدیکی کمپ آوارگان مسلمانان میانمار بر اثر این خشونت‌ها کشته شده است.

براساس گزارش رویترز، طی ماه گذشته پلیس میانمار 3 بار به طرف مسلمانان روهینگیا تیراندازی کرده است. روز جمعه پلیس میانمار برای سومین بار به سمت تجمع مسلمانان تیراندازی کرد که منجر به کشته شدن یک نفر شد.

بر اساس این گزارش، خشونت‌های تازه در میانمار درحالی رخ می‌دهد که دولت این کشور تلاش می‌کند اوضاع را کنترل و آرام کند.

طی درگیری میان مسلمانان روهینگیا و بودائیان تندرو که از ماه ژوئن سال 2011 آغاز شد تا کنون 192 نفر کشته شده و بیش از 200 هزار نفر آواره شدند که اکثر آنها از مسلمانان هستند.

میانمار دارای بیش از 800 هزار مسلمان روهینگیا است که اغلب آنها در ایالت راخین در غرب میانمار ساکن هستند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها