امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۰:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35085
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۴
تعداد بازدید: 201
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از هفته‌نامه آلمانی «اشپیگل»، سرویس امنیتی آلمان (BND) بخشی از اطلاعات بی‌سیم در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از هفته‌نامه آلمانی «اشپیگل»، سرویس امنیتی آلمان (BND) بخشی از اطلاعات بی‌سیم در افغانستان را در اختیار آژانس امینت آمریکا (NSA) گذاشته است. 

در این گزارش آمده است که نرم‌افزار جاسوسی (XKeyscore) چنین اقدامی را امکان‌پذیر کرده است به طوری که برای جاسوسی فقط چند دقیقه در انتقال اطلاعات تلفن‌های همراه تاخیر به وجود می‌آمده است. به نظر می‌آید از این اطلاعات برای کشتن هدفمند نیروهای وابسته به شبکه تروریستی القاعده با استفاده از پهپادهای آمریکایی استفاده می‌شده است.

با این حال سرویس امنیتی آلمان اعلام کرده است که از اطلاعات برای مکان‌یابی هدفمند شخصی خاص استفاده نشده است. اما کارشناسان شواهدی دارند که نشان می‌دهد، اقداماتی این چنینی انجام شده‌اند.

«بورک‌هارت هیرش» فعال حقوق‌بشر با انتقاد از این اقدام گفت:«هنگامی که سرویس امنیتی آلمان در چنین مواردی با سرویس امنیتی دیگری همراهی می‌کند، در چنین صورتی اقدام آن سیاسی است که باید پارلمان بر آن نظارت داشته باشد.»

اشپیگل به تازگی نیز نوشته بود که سرویس امنیتی آلمان، اطلاعات تلفن‌های همراه افراد مظنون به دست‌ داشتن در اقدامات تروریستی را در اختیار سرویس امنیتی آمریکا قرار می‌داده است. رسانه‌ها اعلام کردند که «گرهارد شیندلر» رئیس‌سرویس اطلاعاتی آلمان فرمان نیز امکان دسترسی آمریکایی‌ها به این اطلاعات را داده است.

روزنامه انگلیسی گاردین منتشر می‌شود که با انتشار سند جدیدی نوشت که دولت آمریکا بر اساس شکاف‌هایی در مبانی قانونی از اختیاراتی فوق‌العاده برای جاسوسی از ارتباطات شهروندان برخوردار شده است. 
انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها