امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۶:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3509
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۱۲
تعداد بازدید: 173
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس بناب، فریدون عباسی که به نمایندگی از رئیس جمهور به بناب سفر کرده بود، ظهر امروز در جلسه شورای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس بناب، فریدون عباسی که به نمایندگی از رئیس جمهور به بناب سفر کرده بود، ظهر امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان اظهار کرد: دشمن برای شکست ایران در تثبیت علمی و فنی به میدان جنگ آمده و اگر ما بتوانیم ازاین بحران عبور کنیم،به عنوان قدرت جهانی مطرح خواهیم شد.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران افزود: دشمنان موضوع دشمنی خود با ایران را به بهانه موضوع هسته‌ای به مسائل دیگری کشانده‌اند و مدت‌هاست که از سوی آنها مورد حمله صنعتی و اقتصادی هستیم.

وی تصریح کرد: با وجود اینکه ادامه تحصیل دانشجویان ایران در رشته‌های صنعتی مورد تحریم دشمنان قرار گرفته است اما همین تحریم‌ها باعث شده مغزهای متفکر ایرانی به توسعه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها بپردازند.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه متأسفانه برخی از هموطنان به دلیل وجود مشکلات داخلی از اقتدار بین‌المللی ایران غافل می‌شوند، گفت: نباید با مسائلی مثل گرانی‌ها و حاشیه‌سازی در انتخابات امسال از مقوله مهمی مثل رسیدن به قدرت جهانی غفلت کنیم.

عباسی با اشاره به حساسیت بالای سیاسی و بین‌المللی انتخابات امسال ریاست جمهوری گفت: اگر هنر شرکت 50 میلیونی ملت ایران در انتخابات امسال محقق شود، آن وقت پیروز مقتدر میدان جنگ با بدخواهان نظام خواهیم بود.

وی تأکید کرد: شرکت نکردن هر قشری از مردم و احساس تکلیف نکردن آنها در انتخابات امسال گناه سنگینی محسوب می‌شود.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در ادامه از عزم جدی دولت و شخص رئیس جمهور برای حل مشکلات مردم خبرداد و گفت: هدف اصلی سفرهای دور چهارم دولت بررسی کارهای ناتمام سفرهای گذشته است.

عباسی در خصوص سایت انرژی اتمی بناب هم گفت: این مجموعه در گذشته با همت مسئولان وقت شهرستان و براساس مقتضیات زمان به منظور پرتودهی و افزایش ماندگاری محصولات کشاورزی منطقه از جمله پیاز و سیب‌زمینی تأسیس شده بود اما به تدریج در اثر تغییر مدیریت‌ها و علاقمندی‌های سلیقه‌ای افراد مختلف، نوع کاربری مجموعه را تغییر دادند که در نهایت تا چند سال اخیر به پژوهشکده مواد تبدیل کرده بودند.

وی افزود: در سه سال اخیر هم با بودجه سایت کرج برای مرکز بناب دستگاه‌های جدید میلیاردی خریداری کردند اما در حالیکه این اقدام بدون وجود بازار تقاضا کاملاً اشتباه است.

عباسی اظهار کرد: ما مأموریت داریم مجموعه پژوهشی بناب را به اصالت گذشته و اولیه خودش بازگردانیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران اعلام کرد: این سازمان قصد دارد سایت بناب را به عنوان مرکز توسعه کاربرد پرتوهای شمال‌غرب کشور تبدیل کند تا پنج استان آذربایجان‌شرقی و غربی، اردبیل، زنجان و کردستان را تحت پوشش قرار دهد.

وی در ادامه از ایجاد مرکز توسعه کشاورزی هسته‌ای در آینده نزدیک در شهرستان بناب خبرداد و گفت: برای این کار باید مزرعه‌های نمونه کشاورزی در منطقه ایجاد شود تا با احداث آن مرکز، برای ترویج و توسعه کیفی کشاورزی کمک شود.

عباسی ابراز امیدواری کرد با ایجاد و توسعه کشاورزی هسته‌ای، میزان تولیدات همچنین سطح زمین‌های زیرکشت منطقه تا 20درصد افزایش یابد.

به گفته وی با توجه به استعداد و قدمت کشاورزی منطقه بناب با تابش پرتوی گاما در صنعت و کشاورزی تحول بزرگی ایجاد می‌شود.

عباسی همچنین از آمادگی سازمان انرژی اتمی ایران برای همکاری با دانشگاه بناب در زمینه طرح‌های علمی و تحقیقاتی لیزر خبر داد.

فرماندار شهرستان بناب نیز در ابتدای این جلسه خواستار تکمیل طرح‌های نیمه تمام مصوبات سفرهای قبلی ریاست جمهوری در بناب شد.

سعید برقی گفت: در مجموع سه دور سفر گذشته هیئت دولت به استان برای شهرستان بناب 124 مصوبه به تصویب رسیده بود که متأسفانه پنج طرح مهم از این مصوبات تاکنون اجرایی نشده است.

وی تصریح کرد: شهرک صنعتی شماره 2، سالن ورزش‌های باستانی، دو باب کتابخانه عمومی، نمایشگاه دایمی فرش دستباف و ساختمان جدید پلیس راه طرح‌هایی هستند که اجرای آنها به دلایل مالی و حقوقی تاکنون محقق نشده است.

فرماندار بناب در ادامه از احداث شبکه‌های آبرسانی و انتقال آب به دشت بناب، بازسازی و مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی و شهری، نوسازی مدارس، طرح‌های هادی روستایی و احداث سیلوهای ذخیره گندم به عنوان اقدامات عمده دولت نهم و دهم در شهرستان بناب نام برد.

برقی در پایان خواستار ساماندهی مرکز پرتودهی بناب شد و گفت: این مرکز باید به دلیل نیاز کشاورزی منطقه به عنوان مرکز کاربرد پرتودهی تثبیت شده و مورد استفاده عملی قرار گیرد.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران پس از جلسه شورای اداری بناب در دیدار مردمی با عموم مردم بناب به مشکلات آنها رسیدگی کرد.
انتهای پیام/60004/ع40/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها