امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۱۳:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35090
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۵
تعداد بازدید: 124
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دومین جشنواره تئاتر شهر، اولین روز نمایشگاه 20 سال پوستر تئاتر با بازدید ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دومین جشنواره تئاتر شهر، اولین روز نمایشگاه 20 سال پوستر تئاتر با بازدید مسئولان جشنواره تئاتر شهر و هنرمندان همراه بود.

قاسم ناظمی معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، شهرام کرمی مدیر هنرهای نمایشی سازمان و دبیر دومین جشنواره تئاتر شهر در اولین ساعات افتتاح نمایشگاه از آن بازدید کردند.

حضور علی رشیدی (رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران)، مهدی سعیدی، فرزاد ادیبی، اونیش امین الهی، قباد شیوا، پریسا تشکری، کورش قاضی مراد و دیگر هنرمندان گرافیک ایران در کنار چهره‌های هنر نمایش همچون داریوش مودبیان، ناصر آویژه، محمد رضا خاکی، اسماعیل خلج، اعظم بروجردی، نادر رجب‌پور، حسین مسافرآستانه، مجید امرایی، مجید گیاهچی و بسیاری دیگر از هنرمندان تئاتر از نکات قابل توجه در این نمایشگاه خاطره انگیز بود.

42 پوستر تئاتر که قدیمی‌ترین آنها متعلق به سال 1349 است به نمایش‌های معروفی از کارگردانان شناخته شده کشور است که در این بین می‌توان نام هایی همچون اسماعیل خلج، عباس نعلبندیان، آربی آوانسیان، جعفر والی، ‌رکن‌الدین خسروی، هوشنگ حسامی، آتیلا پسیانی، قطب‌الدین صادقی و ... را مشاهده کرد.

در بین نام طراحان نیز اسامی طراحان بنامی همچون مصطفی اوجی، قباد شیوا،  بیژن صفاری، فرشید مثقالی، جمشید نرسی، خسرو خورشیدی، آربی آوانسیان و... به چشم می‌آید.

نمایشگاه 20 سال پوستر تئاتر تا 31 مرداد از ساعت 10 صبح تا 19 پذیرای عموم علاقه‌مندان و مخاطبان جشنواره است.
 
* اعظم بروجردی به جمع داوران بخش صحنه‌ای پیوست

اعظم بروجردی نویسنده و کارگردان تئاتر در کنار حسین مسافرآستانه و داریوش مودبیان کارهای بخش صحنه ای دومین جشنواره تئاتر شهر را مورد داوری قرار می دهد.

اعظم بروجردی از 20 مرداد به جای بهروز غریب‌پور که به دلیل بروز حادثه، امکان حضور در جمع داوران جشنواره را نداشت به تماشای نمایش‌های بخش صحنه‌ای نشست.
 
* تماشاگران دومین جشنواره تئاتر شهر را شوکه کردند

در نخستین روز جشنواره تئاتر شهر 7 نمایش صحنه ای و 5 نمایش خیابانی، یک نمایش محیطی اجرا شده و یک نمایشنامه خوانش گردیده است.

در بخش کودک و نوجوان چهار نمایش به روی صحنه رفت که تالار هنر با میزبانی «شب بلند ماه» کاری از حامد زارعان توانست در اجرای نخست خود 80 تماشاگر و در اجرای دوم 250 تماشاگر را میهمان خود کند، به طوری که در اجرای دوم این اثر بالکن تالار هنر نیز به کمک مخاطبان آمد.

نمایش «غول غولک» کاری از سیروس سپهری نیز که در سالن مبارک فرهنگسرای بهمن اجرا شد از استقبال مخاطبان محروم نماند، به طوری که در اجرای نخست خود 100 تماشاگر و در اجرای دوم بیش از 120 تماشاگر داشت؛ البته این نمایش در اجرای نخست با 30 دقیقه تاخیر به دلیل دیررسیدن لباس های اجرا به روی صحنه رفت.

فرهنگسرای اندیشه نیز یکی دیگر از سالن های بخش کودک و نوجوان بود که در آن نمایش «کلاغه چرا کچل شده» در اجرای اول خود 80 تماشاگر و در اجرای دوم خود 210 تماشاگر داشت.

در بخش صحنه ای خانه نمایش میزبان «حمزه» کاری از نعیم بذرکار بود که در اجرای نخست 50 تماشاگر و در اجرای دوم 70 تماشاگر همراه خود کرد و حدود 30 تن از مخاطبان تالار در این روز پشت در ماندند. نکته جالب این بود که در این بخش اکثر مخاطبان جوان بودند که در میان آنها تعدادی خانواده نیز حضور داشتند.

در این روز فرهنگسرای ارسباران میزبان نمایشنامه ای از محمد چرمشیر با نام «سه پنجره از شادی» بود که در اجرای نخست 70 تماشاگر داشت که بیش از ظرفیت سالن بود و برخی از مخاطبان روی زمین نشستند و در اجرای دوم خود 50 تماشاگر را همراه خود کرد.

بخش تئاتر خیابانی نیز با اجرای پنج نمایش همچون گذشته با استقبال مخاطبان همراه بود اما در این بخش فرهنگسرای سرو اجرایی کوتاهی را با تاخیر به معرض نمایش گذاشت. نمایش خیابانی «آموزش در خیمه» به کارگردانی مجتبی دربندی که حدود 20 دقیقه بوده، به دلیل اینکه کارگردان اثر می بایست بر سر فیلمبرداری حاضر می شده نمایش خود را کوتاه کرده و با اجرای خلاصه آن کوتاه ترین نمایش خیابانی را در جشنواره ثبت کرد.

نمایش محیطی «چراغ ها با هم سبز می شوند» نیز که در نگارخانه لاله اجرا شد با اقبال 50 تماشاگر قرار گرفت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار