امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۴:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35092
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۵
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه خبری المنار، یکی از سریال‌های موفق در جهان عرب در رمضان جاری سریال «باب ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه خبری المنار، یکی از سریال‌های موفق در جهان عرب در رمضان جاری سریال «باب العمود» بود که به کارگردانی «اسماعیل الدباغ» از برخی شبکه‌های تلویزیونی و از جمله شبکه فلسطین شبکه رسمی تشکیلات خودگردان پخش شد.

این سریال که به زیبایی از خانه‌های بیت‌المقدس و زندگی روزانه اهالی آنها این منطقه را به صورت یک کمدی سیاه به تصویر کشید و در تک اپیزودهای خود توانست خود را به مردم در جهان عرب و حتی فلسطینی‌ها نزدیک سازد.

این سریال توانست فضا و محیط زندگی مقدسی‌ها را داخل دیوارهای قدیمی این شهر به تصویر بکشد و اهمیت آن در این بود که نزدیک به 15 سال بود که تلاش می‌شد با دیوار حائل نژادپرستی، بیت‌المقدس و ساکنان عرب آن و نحوه زندگی آنها را به فراموشی بسپارد و راه را برای یهودی‌سازی قدس هموار سازد.

اما نکته جالب در این بین آن بود که تلویزیون رسمی تشکیلات خودگردان پس از موفقیت این سریال از پخش 5 قسمت آخر به دلیل عدم عقد قرار داد با «گروه تئاتر روات» تهیه‌کننده این سریال از پرداخت پول امتناع کرد.

این اتفاق موجب انتقاد رسانه‌های فلسطینی و عرب شد که چرا این شبکه که باید از کارهایی درباره بیت‌المقدس حمایت کند چرا این چنین کرده است به‌ویژه که این اثر نخستین اثر تلویزیونی از بیت‌المقدس بود.

این اتفاق باعث شد رسانه‌های عربی از برخی مفاسد اداری، هنری و اخلاقی در این شبکه وابسته به تشکیلات خودگردان خبر داده و اعلام کنند که این شبکه عملا خود را وامدار بانک‌ها و شرکت‌های ارتباطی [صهیونیستی] کرده است.

«گروه تئاتر روات» تهیه‌کننده این سریال نیز با انتشار بیانیه‌ای علت عدم پخش 5 قسمت پایانی را توضیح داده و از مردم و خانواده‌های فلسطینی خواسته تا در کمپینی ضد شبکه وابسته به تشکیلات خودگردان اقدام همراه شوند.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها