امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۳:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35107
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۲
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدباقر نوبخت معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور که با استفاده ...

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدباقر نوبخت معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور که با استفاده از وقت باقیمانده روحانی در صحن علنی مجلس به دفاع از کلیت و خط مشی دولت پرداخت، طی سخنانی گفت: یکی از مخالفان برنامه و ترکیب هیئت دولت به عدم توجه برنامه دولت به حماسه اقتصادی اشاره داشت، واقعیت این است اگر به برنامه دولت دقت کنیم هدف ویژه برای دوره 4 ساله دولت یازدهم، بهبود معیشت مردم است.

وی افزود: این هدف دولت از دو طریق افزایش قدرت خرید خانوار و کاهش فاصله درآمدی دهک‌های بالا و پایین محقق می‌شود.

نوبخت اضافه کرد: از دو راهبرد تولید ثروت ملی و توزیع عادلانه آن می‌توانیم به هدف اقتصادی جامعه و دولت برسیم.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور مهمترین رکن تولید ثروت ملی را رشد اقتصاد دانست و گفت: اگر بتوانیم رشد 8 درصدی اقتصاد را که در سیاست‌های کلی برنامه پنجم نیز مورد تاکید است ایجاد کنیم، حماسه اقتصادی مورد نظر مقام معظم رهبری محقق می‌شود.

نوبخت خاطر نشان کرد: دولت به بهبود فضای کسب و کار و اجرای اصل 44 قانون اساسی تاکید دارد.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌جمهور در ادامه با بیان اینکه یکی از نمایندگان مخالف کابینه پیشنهادی به نامعلوم بودن وضعیت پرداخت یارانه‌ها اشاره کرده است، گفت: قانون هدفمند کردن یارانه‌ها تا زمانی که اصلاح نشود (پایان مرحله نخست و آغازمرحله دوم ) به همین شکل ادامه دارد.

نماینده دولت با اشاره به هماهنگی تیم اقتصادی دولت یازدهم عنوان کرد: نه تنها در بحث اقتصادی بلکه در وزارتخانه‌های غیر اقتصادی نیز هماهنگی با برنامه‌های اقتصادی و حد کافی و ضروری وجود دارد.

وی افزود: یکی از نمایندگان مخالف با برنامه‌های هیئت دولت به برنامه صد روزه دولت تدبیر و امید اشاره کرده و گفته که شخص رئیس جمهور اعلام کرده است مشکلات اقتصادی در 100 روز حل می‌شود در صورتی که این چنین نبوده است، ما برای حل مشکلات اقتصادی و حتی برای صد روز اول برنامه داریم و در حوزه برنامه و بودجه حداقل سه برنامه در 100 روز اول اجرا می‌شود.

نوبخت اضافه کرد: ابتدا اصلاح قانون بودجه را مد نظر داریم، عملکرد سه دوازدهم و چهار دوازدهم حکایت از عدم تحقق درآمدهای پیش بینی شده دارد و اگر بخواهیم ماههای پایانی سال با مشکل مواجه نشویم باید بر تخصیص منابع متناسب با دریافت‌ها عمل کنیم.

وی افزود: ما از راه مکانیسم تخصیص منابع عمل می‌کنیم و در غیر این صورت حتما در 100 روز اول اصلاحیه بودجه را تقدیم مجلس می‌کنیم.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور گفت: البته تقدیم لایحه بودجه 93 نیز مهم است، دولت خود را موظف می‌داند قبل از 15 آذرماه لایحه بودجه را تقدیم مجلس کند و این تعهد بر ما وارد است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها