امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۰:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35111
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۲
تعداد بازدید: 70
جواد جهانگیرزاده نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز پارلمان در سخنانی در حمایت از کلیت کابینه یازدهم با استفاده از وقتی که ...

جواد جهانگیرزاده نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز پارلمان در سخنانی در حمایت از کلیت کابینه یازدهم با استفاده از وقتی که روحانی در اختیار وی قرار داده بود در واکنش به انتقاد برخی از نمایندگان مجلس به سن بالای کابینه اظهار داشت: دوستان راجع به سن خیلی بحث کردند که به نظر من این مباحث چندان مهم نیست، برای روشن شدن موضوع اشاره می‌کنم به مجلس شورای اسلامی که در تمام ادوار گذشته شاهد افزایش سن نمایندگان بودیم، ضمناً در دوره‌های اخیر نیز تحصیلات و سن نمایندگان  از 25 به 30 سال افزایش یافت.

جهانگیرزاده ادامه داد: ما تجربه 34 ساله انقلاب را در اختیار داریم حال چگونه انتظار داریم این تجربه را نادیده گرفته و کنار بگذاریم.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی افزود: مطمئناً استفاده از افراد باتجربه در کابینه به معنای عدم استفاده از نیروی جوان در دولت نیست بلکه به نظر می‌رسد رئیس جمهور به دنبال تلفیق عنصر تجربه در کنار نیروی جوان است.

جهانگیرزاده در ادامه اظهار داشت: دغدغه اصلی مردم، دولت و مقام معظم رهبری معیشت عمومی مردم است امروز باید کسانی در شرایط سخت اقتصادی بر مسند امور بنشیند که تجربه لازم را برای اداره کشور داشته باشد.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: تلقی رئیس جمهور این است که این تیم هماهنگ است و ما نباید این اختیار را از او بگیریم و هماهنگی کابینه را بر هم بزنیم.

جهانگیرزاده با اشاره به اینکه قانون هیچ گونه محدودیتی برای رئیس‌جمهور از لحاظ سنی قائل نشده است افزود: قانون هیچ گونه محدودیت سنی برای وزرا قائل نشده و رئیس جمهور برای انتخاب اعضای کابینه مختار است، پس ما چگونه می‌خواهیم به بهانه سن، رأی عدم اعتماد به کابینه دهیم؟ بهتر است هماهنگی کابینه را بر هم نزنیم که عنصر هماهنگی را رئیس جمهور بهتر تشخیص می‌دهد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در واکنش به اینکه گفته می‌شود کابینه پیشنهادی شرکت سهامی است گفت: اگر افراد اصولگرایی همچون آقای پورمحمدی  در کابینه معرفی نمی‌شدند نمی‌گفتیم که دولت انحصاری عمل کرده است؟ حال چه شده که اعتراض می‌کنیم.

جهانگیرزاده با اشاره به سخنان حسن روحانی پس از پیروزی در انتخابات که گفته بود از همه افراد و گروه‌ها در کابینه استفاده خواهم کرد افزود: طبیعی است که همین اتفاق افتاده است و امروز مدعی می‌شویم که دولت شرکت سهامی است.

عضو هیأت رئیسه مجلس در ادامه اظهار داشت: برخی اظهارات در شأن مجلس نیست همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند ابتدا باید اجازه دهیم دولت کار خود را آغاز کند سپس دست به انتقاد بزنیم.

وی ادامه داد: آیا استفاده از الفاظی چون کودتای سفید در صحن علنی مجلس وهن منتخب ملت نیست؟

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: وقتی رئیس جمهور در صحن علنی مجلس صراحتاً اعلام می‌کند که در انتخاب کابینه هیچ سهمی به هیچ گروهی نداده است، گویا برخی افراد علم غیب دارند که دائماً سخن از سهم‌خواهی در کابینه مطرح می‌کنند.

این نماینده مجلس در پایان با آرزوی موفقیت برای دولت یازدهم افزود: امیدوارم دولت آقای روحانی موفق‌ترین دولت جمهوری اسلامی باشد و نمایندگان با کابینه پیشنهادی کمال همکاری را نمایند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها