امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۹:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35116
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۳
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامرضا رضایی اشاره به برنامه ریزی‌ها و فراهم شدن مقدمات حج 92 اظهار داشت: برنامه ریزی و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامرضا رضایی اشاره به برنامه ریزی‌ها و فراهم شدن مقدمات حج 92 اظهار داشت: برنامه ریزی و برگزاری عملیات حج نیازمند فراهم سازی امکانات، تجهیزات و مقدماتی است که از اتمام حج هر سال برای حج سال آینده در دستور کار قرار می‌گیرد، در مورد حج امسال نیز با شناسایی نواقص و آسیب شناسی‌ها این امر در دستور کار قرار گرفت.

رضایی درباره اقدامات انجام شده در حج 92 بیان داشت: امکانات مورد نیاز در بخش‌های مختلف و گردآوری مقدمات حج از سال گذشته آغاز شده و طی روال گذشته تهیه امکانات با امضای قرارداد همکاری میان وزارت حج عربستان و سازمان حج و زیارت آغاز شد.

وی ادامه داد: هر چند مقدمات کار قبل از جلسه دو هیأت ایران و عربستان در بخش‌های مهم مثل تأمین مسکن حجاج در مکه و مدینه با اتمام حج 91 آغاز شد و قراردادهای مقدماتی بسته شده بود اما پس از امضای قرارداد همکاری نظام مند و قانونی شد.

سرپرست دفتر سازمان حج و زیارت در عربستان تأکید کرد: برگزاری حج خوب و روان و در کمال آرامش زائران خانه خدا مستلزم برنامه ریزی دقیق و فراهم سازی مقدمات و هماهنگی‌های لازم است که در حیطه وظایف دفتر نمایندگی سازمان حج در عربستان بوده و از طریق ساز و کارهای قانونی و کمیسیون های مربوطه پیگیری و نهایی شده است.

رضایی با بیان اینکه امسال سعی شده هتل‌ها و ساختمان‌های محل اسکان حجاج مرغوب تر از سال گذشته باشد،گفت: ما برای اینکه فرصت استفاده از ساختمان‌های خوب را به رقبا واگذار نکنیم از ماهها قبل از موسم حج با مالکان هتل‌ها قرار داد امضا کرده‌ایم.

وی ادامه داد: متأسفانه در سال‌جاری با کاهش ظرفیت حجاج از سوی عربستان که برای تمامی کشورهای اسلامی بوجود آمد، مواجه شدیم که ظرفیت مازاد مسکن را می‌بایست به نحوی مناسب با حداقل آسیب مادی و معنوی کم می‌کردیم تا موجب خدشه دار شدن خوشنامی سازمان حج و زیارت در عربستان نشود.

سرپرست دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عربستان خاطر نشان کرد: با اتخاذ تدابیر لازم و فوری و تشکیل کمیته ای اضطراری این مهم در دستور کار قرار گرفت و با لطف و عنایت خداوند و تلاش دست اندرکاران موجب بر طرف شدن این مشکل شد و ظرفیت مازاد بر نیازی که پیش بینی می‌شد ما را با خسارت زیادی در حج روبرو سازد و بدبینی صاحبان هتل ها را به همراه داشته باشد به بهترین شکل مدیریت شد و جلوی خسارت میلیاردی گرفته شد.

وی افزود: بحمدالله  با کاهش سهمیه حج هیچ هزینه اضافی به کشور وارد نشد.

رضایی خاطر نشان کرد: در حال حاضر اقدامات لازم در بخش‌های مشاعر مقدس، اسکان،حمل و نقل زائران،تغذیه و تدارکات به بهترین شکل انجام شده و آمادگی‌های لازم برای استقبال زائران در عربستان فراهم شده است تا زائران با آرامش مناسک حج خود را به جای آورند و انشاءالله هیچ گونه مشکلی در این زمینه نخواهیم داشت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها