امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۰۷:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35120
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۳
تعداد بازدید: 111
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به از مجله الجزیره العربیه، احزاب و جمعیت‌های مخالف بحرینی گفتند: برقراری ثبات سیاسی با سرکوب ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به از مجله الجزیره العربیه، احزاب و جمعیت‌های مخالف بحرینی گفتند: برقراری ثبات سیاسی با سرکوب و بازداشت مسیر نیست و مسئولان بحرینی باید فوری محمد سند الماکنه عضو مجمع ملی دموکراتیک آزاد شود.

نیروهای امنیتی بحرینی الماکنه را هنگام خروج از بحرین به همراه خانواده‌اش برای گذراندن تعطیلات عید سعید فطر در فرودگاه منامه بازداشت و از سفر خانواده اش جلوگیری کردند.

احزاب و جمعیت‌های مخالف بحرینی این بازداشت ظالمانه را محکوم و خواهان آزادی الماکنه شدند و تاکید کردند که سیاست بازداشت و یورش‌ها به ثبات سیاسی منجر نمی‌شود بلکه یک راهکار سیاسی از طریق گفت‌وگو بین نظام و مخالفان تضمین کننده برقراری ثابت امنیتی و سیاسی است.

احزاب و جمعیت‌های مخالف الماکنه را یکی از حامیان فعالیت مسالمت آمیز توصیف کردند که کار سیاسی خود را به طور علنی در جمعیت مجمع ملی دموکراتیک انجام می‌داد و بازداشت چهره های سیاسی باعث تشویق تندروی در فعالیت‌های سیاسی می‌شود و این بازداشت‌ها مغایر با قوانین و منشورهای بین‌المللی و در صدر آن اعلامیه جهانی حقوق بشر و پیمان بین‌المللی حقوق سیاسی و مدنی است.

احزاب و جمعیت‌های مخالف بحرینی از جامعه بین‌المللی و سازمان‌های حقوق بشری خواستند که مسئولیت‌های خود را در سایه تدابیر امنیتی رژیم که مغایر با قوانین بین‌المللی و حقوق بشر است، برعهده بگیرند.

مردم بحرین از سال 2011 میلادی با آمدن به خیابان‌ها و برگزاری اعتراضات مسالمت آمیز خواهان برقراری عدالت و آزادی شدند.

این اعتراضات با سرکوبگری رژیم بحرین با همکاری رژیم سعودی مواجه شد که در جریان آن صدها نفر شهید یا زخمی، بازداشت یا محاکمه شده و به زندان افتادند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها