امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۷:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35123
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۴
تعداد بازدید: 142
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، اتحادیه اروپا در واکنش به مصوبه اخیر وزارت مسکن اسرائیل، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، اتحادیه اروپا در واکنش به مصوبه اخیر وزارت مسکن اسرائیل، شهرک‌سازی‌های جدید در کرانه باختری را غیرقانونی و تهدیدی برای موفقیت مذاکرات سازش خواند.

«اوری آریل» وزیر مسکن رژیم‌صهیونیستی روز گذشته مجوز ساخت حدود 1200 واحد مسکونی جدید در شهرک‌های صهیونیست‌نشین کرانه باختری و قدس شرقی را صادر کرد. وی امروز هم گفته است که اسرائیل به زودی هزاران واحد دیگر در کرانه باختری احداث می‌کند.

این در حالی است که مذاکرات سازش قرار است در هفته جاری رسما بین نمایندگان تشکیلات خودگردان و رژیم‌صهیونیستی آغاز شود. توقف شهرک‌سازی‌ها یکی از پیش‌شرط‌های تشکیلات خودگردان برای ورود به این مذاکرات بود.

«مایکل مان» سخنگوی «کاترین اشتون» مسئول دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه در واکنش به مصوب وزارت مسکن اسرائیل گفت: شهرک‌های اسرائیلی بر اساس حقوق بین‌الملل غیرقانونی است و این تهدید را ایجاد می‌کند که دستیابی راهکار دو دولتی اسرائیلی فلسطینی غیرممکن شود.

پیش از این دفتر اشتون با صدور بیانیه‌ای از آغاز مذاکرات سازش استقبال کرده و خویشتنداری دو طرف از اقدامات محرک را خواستار شده بود.

شهرک‌سازی در اراضی فراتر از محدوده موسوم به «حریم سبز» در عرف بین‌الملل نیز غیرقانونی است و این مناطق در مجامع عمومی با عنوان «اراضی اشغالی» شناخته می‌شوند. اتحادیه اروپا اخیرا در بخشنامه‌ای معامله با ساکنان و شرکت‌های اسرائیلی مستقر در این مناطق را ممنوع کرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها