امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۶:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35158
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۳
تعداد بازدید: 180
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از مجله الجزیره العربیه، حسین یوسف از فعالان بحرینی عضو جنبش تمرد گفت: جنبش تمرد بحرین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از مجله الجزیره العربیه، حسین یوسف از فعالان بحرینی عضو جنبش تمرد گفت: جنبش تمرد بحرین اوایل ماه ژوئیه با تاسی از (جنبش تمرد) فعالان مصری متولد شد و شعار آن مذهبی یا حزبی نیست بلکه ملی است.

وی در گفت‌وگو با شبکه فرانس 24 اظهار داشت: ما علیه خاندان حاکم و حکومت و قوانینی که به نفع این خاندان است، قیام کرده ایم و فعالیت و کار مسالمت آمیز را برای این جنبش مردمی برگزیده ایم.

یوسف به موارد نقض حقوق شهروندان و افزایش آنها در ماه اخیر به علت جنبش تمرد اشاره کرد و گفت: جنبش تمرد یک گروه از جوانان است و حزب یا نیروی سیاسی نیست بلکه می خواهیم که متعلق به همه ملت باشد.

وی تصریح کرد: شعار ما ملی است و نه مذهبی و کشور در 14 اوت شاهد نافرمانی خواهد بود. ما در آستانه سطوح دیگری از نافرمانی مدنی هستیم.

یوسف از دولت بحرین خواست تا خواسته های ملت درخصوص لزوم اجرای تغییرات مدنی در کشور را درک کند.

وی تاکید کرد: ما خواهان بحرینی عربی و مستقل هستیم که معتقد به حقوق بشر و عدالت اجتماعی باشد.

جنبش تمرد بحرین به تاسی از جنبش تمرد مصر و تونس اخیرا اعلام موجودیت کرد و مردم را به برگزاری تظاهرات و اعتراضات مسالمت آمیز فراخوانده است.

صدها جوان بحرینی در صفحات اجتماعی اینترنتی خود از مردم بحرین دعوت کردند تا به شکلی گسترده به خیابان‌ها آمده و علیه رژیم آل خلیفه تظاهرات کنند.

این جوانان بحرینی تاکید کردند که ایده تشکیل «جنبش تمرد» بدون تردید انقلاب بحرین را وارد مرحله جدیدی از مبارزه و قیام علیه رژیم آل خلیفه می‌کند.

رژیم بحرین که از اعلام موجودیت جنبش تمرد در این کشور به هراس افتاده وضع قوانین سختگیرانه، عملیات گسترده امنیتی و برخورد شدید با فعالان و معترضان را پیش از فرا رسیدن 14 اوت (23 مرداد) آغاز و به خانه‌های مردم یورش برده و افراد را بازداشت می‌کند.

بحرین از فوریه سال 2011 میلادی شاهد اعتراضات مسالمت آمیز برای دستیابی به آزادی و روی کار آمدن نظامی منتخب است که با سرکوبگری مواجه شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها