امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۰:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35179
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۱
تعداد بازدید: 158
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلام‌محمد زارعی نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس عصر امروز (دوشنبه) در ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلام‌محمد زارعی نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس عصر امروز (دوشنبه) در موافقت با وزیر پیشنهاد آموزش و پرورش اظهار داشت: به عنوان یکی از وکلای مردم شریف و شهید پرور استان کهکیلویه وبویر احمد و از طرف همکار دیگرم آقای تاج‌گردون از به کارگیری الفاظ و ادبیاتی که در نطق یکی از هم استانی‌های ما وجود داشت و افرادی مورد خطاب قرار گرفتند که ایشان قطعا بنای اتهام زنی نداشتند از همه نمایندگان عذرخواهی می‌کنم.

وی افزود: همه می‌دانیم که قوم لر به شایستگی،نجابت، ایثار و از خودگذشتگی اشتهار دارد و در منطق لر عنوان و موضوع به نام چماق وجود ندارد؛ امروز نگین زاگرس مناطق لرنشین است و این افتخار برای لرنشینان وجود دارد که در طول تاریخ صادقانه در خدمت ایران و اسلام بودند.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس در ادامه به دفاع از وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش پرداخت و تصریح کرد: سخن گفتن در مورد شخصیتی چون آقای نجفی کار بسیار دشواری است چرا که ایشان بیش از 27 سال در سمت‌های بالا در وزارتخانه‌ها و به عنوان معاون ریاست جمهوری خدمت کرده و کارنامه ایشان مشمول از خدمت، اعتقاد کار و تلاش است.

زارعی عملکرد وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در زمان ریاست وی بر این وزارتخانه در دولت اصلاحات را درخشان، نورانی و به یاد ماندنی عنوان و خاطر نشان کرد: یکی از دلایلی که به عنوان موافق ایشان وظیفه و اصرار برای ابراز داشتم در خواست‌های عدیده از سوی جامعه فرهنگی بود.

وی معتقد است که نجفی در دوران ریاستش بر وزارتخانه آموزش و پرورش دوره اصلاحات توجه ویژهای به مسائل تربیتی داشته و برنامه‌های قرآنی مورد راهبردی و اجرایی قرار گرفته است و به گفته وی نجفی در آن دوران وزیر خادم القرآن معرفی شد.

نماینده مردم بویراحمد و دنا گنجاندن برنامه‌های نماز در مدارس، توجه به مسائل معیشتی و منزلتی فرهنگیان را از عملکردهای مثبت وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش دولت روحانی در زمان ریاست وی بر این وزارتخانه در دولت اصلاحات عنوان کرد.

زارعی توسعه مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در مناطق محروم، افزایش بی سابقه سطح معلمان و امکانات رفاهی، افزایش درمانگاه‌های فرهنگیان، ایجاد صندوق فرهنگیان، برقراری عدالت آموزشی و اولویت قراردادن اعتبارات در مناطق محروم را از دستاوردهای نجفی در سمت ریاست وزارتخانه آموزش و پرورش دولت اصلاحات دانست.

وی در عین حال اضافه کرد: تصویب قانون شورای‌های آموزش و پرورش و دادن بخشی از وظایف به استانها شاهکار مدیریتی آقای نجفی به شمار می‌آید.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه نجفی در حوزه سیاسی در ستاد آقای کروبی هیچ مسئولیتی نداشته است، گفت: آقای نجفی به لحاظ وجاهت، شخصیت، جایگاه علمی و سوابقی که در انقلاب داشته نقش تعدیل کننده داشتند و مواضع تند و ناپخته برخی‌ها را تعدیل کرد و خیلی از مسائل با تدبیر ایشان متوقف شد.

زارعی خطاب به نمایندگان مجلس گفت: حق این است که به سرعت و با حسن نیت همکاری و تعامل این شرایط برزخی را از قوه مجریه برداریم و از نگاه سیاسی به کابینه پرهیز کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها