امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۵:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35181
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۳
تعداد بازدید: 182
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از المنار، گروگان گرفته شدن دو خلبان ترکیه‌ای در لبنان توسط افراد ناشناس به چالشی جدید ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از المنار، گروگان گرفته شدن دو خلبان ترکیه‌ای در لبنان توسط افراد ناشناس به چالشی جدید برای حزب عدالت و توسعه در ترکیه تبدیل شده است و رسانه‌های این کشور سیاست خارجی اشتباه رجب طیب اردوغان نخست وزیر این کشور را عامل وقوع این حادثه می‌دانند.

بنابراین گزارش، در حالی که دولت ترکیه از وقوع این حادثه حیرت زده شده است، تلاش دارد تا با رایزنی با گروه‌های لبنانی و کشورهای فعال در عرصه منطقه‌ای رایزنی کند.

فعالان سیاسی و رسانه‌‌ای تاکید دارند که ربوده شدن این افراد با دیگر آدم ربایی‌ها در منطقه از جمله ربوده شدن زائران لبنانی در سوریه بی ارتباط نیست.

احزاب معارض ترکیه تاکید دارند که دولت به طور فعالی برای این مسئله وارد عمل نشده و این نتیجه سیاست‌هایی است که آنکارا را به عنوان کشور غیر دوست در میان مردم منطقه معرفی کرده است.

«دولت بهشلی» از رهبران معارض ترکیه در این باره گفت: این نتیجه سیاست‌های اشتباهی است که همچنان پیگیری می‌شود و وزیر خارجه باید از نظر افکار عمومی در این باره اطلاع یابد.

هفته گذشته دو خلبان ترکیه‌ای در بیروت توسط افراد ناشناس ربوده شدند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها