امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۳:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35182
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۳
تعداد بازدید: 142
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی امروز در دیدار با «گیدو وستروله» وزیر خارجه آلمان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی امروز در دیدار با «گیدو وستروله» وزیر خارجه آلمان که به فلسطین اشغالی سفر کرده، از اتحادیه اروپا به دلیل صدور بخشنامه اجرایی ممنوعیت معامله با شرکت‌های مستقر در شهرک‌های اراضی اشغالی، انتقاد کرد.

نتانیاهو در این دیدار آلمان را دوست اسرائیل برشمرد، اما گفت: متاسفانه فکر می‌کنم دستورالعمل اتحادیه اروپا به روند صلح لطمه می‌زند. این بخشنامه موضع فلسطینی‌ها را تقویت می‌کند.

شهرک‌سازی در اراضی فراتر از محدوده موسوم به «حریم سبز» کرانه باختری در عرف بین‌الملل غیرقانونی است و این مناطق در مجامع عمومی با عنوان «اراضی اشغالی» شناخته می‌شوند. اتحادیه اروپا اخیرا در بخشنامه‌ای معامله با ساکنان و شرکت‌های اسرائیلی مستقر در این مناطق را ممنوع کرده است.

صدور این بخشنامه از جانب اتحادیه اروپا، خشم صهیونیست‌ها را برانگیخته و مقامات اسرائیلی به شدت این بخشنامه را مورد انتقاد قرار داده‌اند.

نتانیاهو در دیدار امروز خود با وستروله، تنها راه موفقیت روند صلح را مذاکره دانست و گفت این امر چیزی نیست که از بیرون قابل تحمیل باشد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها