امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۱:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35184
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۳
تعداد بازدید: 100
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری العهد، نبیه بری رئیس مجلس لبنان در اظهاراتی خبری تعامل مقامات کشورش در قبال تجاوز اخیر اسرائیل به منطقه ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری العهد، نبیه بری رئیس مجلس لبنان در اظهاراتی خبری تعامل مقامات کشورش در قبال تجاوز اخیر اسرائیل به منطقه اللبونه در خاک لبنان را شرم آور و سرد توصیف کرد.

بری گفت:واکنش لبنان از سوی گروه ها و احزاب مختلف در پاسخ به تجاوز اسرائیل در سطح مطلوب نبود.

رئیس مجلس لبنان گفت که از عدنان منصور، وزیر خارجه دولت پیشبرد امور این کشور خواسته است که شکایتی از اسرائیل را به شورای امنیت ارائه بدهد.

نبیه بری در ادامه پرسید: چرا صدایی در محکومیت این تجاوز اسرائیل شنیده نمی شود برای همین است که اسرائیل به خود جرات تکرار چنین تجاوزاتی می دهد.

ژنرال پائولو سییرا فرمانده نیروهای صلحبان بین المللی در جنوب لبنان نیز امروز دوشنبه در اظهاراتی خبری تاکید کرد که نقض خط تماس مرزی از سوی اسرائیل نقض آشکار و خطرناک قطعنامه 1701 شورای امنیت است.

سییرا تاکید کرد که به نیروهای اشغالگر اسرائیلی در این زمینه به شدت اعتراض کرده و خواستار همکاری کامل با کارشناسان یونیفل برای تحقیق درباره این حادثه شده است.

سییرا گفت با توجه به جدیت این موضوع از نیروهای مسلح لبنان نیز خواسته ایم در این زمینه هر گونه اطلاعاتی را در اختیار ما قرار بدهند.

یک گشتی حامل نظامیان رژیم صهیونیستی سه شنبه شب گذشته با عبور از خط تماس مرزی در منطقه اللبونه تا عمق 400 متری خاک لبنان پیشروی کردند.

در حین نفوذ نظامیان صهیونیست به خاک لبنان انفجاری صورت گرفت که به زخمی شدن سه تن از آنان منجر شد هنوز ماهیت انفجار معلوم نیست و تحقیقات در این باره جریان دارد.

ارتش لبنان احتمال داده است که انفجار ناشی از مین کاشته در این منطقه بوده باشد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها