امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۲:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35192
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۳
تعداد بازدید: 194
به گزارش خبرگزاری فارس اخبار برخی تحولات آفریقا در زیر آمده است: آفریقای جنوبی: دو کرسی شورای امنیت به آفریقا اختصاص یابد/ایجاد اصلاحات در ساختار ...

به گزارش خبرگزاری فارس اخبار برخی تحولات آفریقا در زیر آمده است:

آفریقای جنوبی: دو کرسی شورای امنیت به آفریقا اختصاص یابد/ایجاد اصلاحات در ساختار شورای امنیت ضروری است

مائیتی انکونا ماشابانی، وزیر خارجه آفریقای جنوبی بار دیگر بر موضع کشورش مبنی بر ضرورت ایجاد اصلاحات سریع در ساختار و قواعد شورای امنیت تاکید کرد.

وی افزود: شورای امنیت باید تا قبل از سال 2015 که هفتادمین سالگرد تاسیس این نهاد بین المللی است باید دو کرسی دائم خود را به دو کشور آفریقایی اختصاص بدهد.

این وزیر آفریقای جنوبی در نشست خبری مشترک با فوک یریمیچ وزیر خارجه صربستان و رئیس دوره ای شصت و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل که به پریتوریا سفر کره بود گفت: اکنون ایجاد اصلاحات در ساختار سازمان ملل ضروری است 70 سال بدون تغییر بوده است و این زمانی بسیار طولانی است.

دعوت حزب حاکم تونس برای برپایی تظاهرات در حمایت از دولت

حزب اسلام‌گرای النهضه تونس که رهبری ائتلاف حاکم بر این کشور را برعهده دارد امروز با صدور بیانیه ای  خواستار برپایی تظاهرات در روز سه شنبه به مناسبت روز زنان در این کشور شد.

این در حالی است که مخالفان تونسی نیز دعوت به برگزاری تظاهرات گسترده برای فردا سه شنبه کرده اند و این می تواند به کشمکش خیابانی و یا بحرانی با سرنوشت نامعلوم منجر شود.

النهضه  از هواداران خود خواست از ساعت 15 به وقت گرینویچ در خیابان حبیب بورقیبه، تجمع کنند.

این حزب اعلام کرد: این تجمع با شعار «زنان تونس، ارکان انتقال قدرت دموکراتیک و وحدت ملی» برگزار خواهد شد.

این شعار منعکس کننده موضع دولت تونس است که تاکید می کند نهادهای انتقالی به رغم خواسته مخالفان برای سرنگونی باید پابرجا بمانند.

مخالفان تونسی نیز دعوت به برپایی تظاهرات در سه شنبه شب به منظور دفاع از حقوق زنان و سپس تجمع در مقابل پارلمان شدند.

از زمان ترور محمد البراهمی نماینده معارض تونسی در بیست و پنجم ماه ژوئیه، مخالفان هر شب تظاهرات برگزار کرده‌اند.

دعوت النهضه از همه گروه های سیاسی برای مذاکره بر سر تشکیل دولت وحدت ملی

حزب النهضه تونس بار دیگر همه احزاب و گروه های سیاسی فعال در کشور را به گفت وگوی ملی به منظور تشکیل دولت وحدت ملی فراخواند.

الشعیبی، عضو حزب النهضه امروز دوشنبه اعلام کرد: النهضه در شرایط کنونی با حزب ندای تونس به رهبری باجی قائد السبسی نخست وزیر سابق کشور و از ارکان مخالف دولت در کشور ارتباط ندارد زیرا اعضایی از حزب منحل زین العابدن بن علی دیکتاتور سابق این کشور در آن عضویت دارند و برخی از رهبران آن سوسیالیست، رادیکال و چپگرا هستند.

الشعیبی افزود: با وجود چالش های مختلف که به مانعی در برابر رایزنی های النهضه با حزب ندای تونس و همچنین پیوستن این حزب به دولت وحدت ملی تبدیل شد اما بحران سیاسی کنونی ایجاب می کند که همه گروه های سیاسی با هدف تشکیل دولت وحدت ملی دور میز مذاکره بنشینند.

سودان ضرب الاجل انتقال نفت سودان جنوبی را تمدید کرد

خبرگزاری رویترز به نقل از خبرگزاری دولتی سودان اعلام کرد سودان ضرب الاجل انتقال نفت سودان جنوبی را تا شش سپتامبر تمدید کرد.

با این حساب انتقال نفت سودان جنوبی از سودان به مدت دو هفته دیگر تا ششم سپتامبر ادامه خواهد داشت.

سودان ماه گذشته مهلت ضرب الاجل هفتم اگوست را دو هفته تمدید کرده بود.

خارطوم، جوبا را به حمایت از شورشیان سودان متهم می کند اتهامی که سودان جنوبی آن را رد می کند.

سودان جنوبی که در سال 2011 از سودان مستقل شد به شدت برای بهبود اقتصاد خود به صادرات نفت وابسته است و بسته شدن این خطوط لوله پیامدهای وخیم اقتصادی برای این کشور به همراه دارد.

الجزایر حکم بازداشت بین المللی وزیر نفت سابق این کشور را صادر کرد

الجزایر قرار بین المللی بازداشت شکیب خلیل وزیر نفت سابق این کشور را صادر کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها