امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۰:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35198
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۰
تعداد بازدید: 179
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس» روسیه، دولت قزاقستان روز دوشنبه بار دیگر برای میزبانی دور جدید ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس» روسیه، دولت قزاقستان روز دوشنبه بار دیگر برای میزبانی دور جدید مذاکرات هسته‌ای بین نمایندگان ایران و گروه 1+5 اعلام آمادگی کرد.

«خیرات سریبای» معاون وزیر خارجه قزاقستان که در جمع خبرنگاران حاضر در آستانه، صحبت می‌کرد، گفت: قزاقستان قصد دارد به  حمایت تدارکاتی از مذاکرات ادامه دهد. در صورت نیاز، آماده‌ایم به برگزاری مذاکراتی عمیق‌تر کمک کنیم.

هفته گذشته هم دفتر «نورسلطان نظربایف» رئیس‌جمهور قزاقستان از ارائه پیشنهاد میزبانی دور جدید مذاکرات، به «حسن روحانی» رئیس‌جمهور جدید ایران، خبر داد. وی هفته گذشته برای شرکت در مراسم تحلیف آقای روحانی به تهران سفر کرده بود.

به گفته سریبای این پیشنهاد از سوی ایران مثبت ارزیابی شده، اما برای تصمیم‌گیری در این مورد، لازم است تا دولت جدید ایران به صورت کامل تشکیل شود.

دو دور اخیر مذاکرات بین ایران و گروه 1+5 (متشکل از روسیه، آمریکا، چین، فرانسه، آلمان و انگلیس) هم در شهر «آلماتی» قزاقستان برگزار شده است.

مقامات روس اخیرا اعلام کرده‌اند که دور جدید مذاکرات هسته‌ای احتمالا در ماه سپتامبر برگزار می‌شود. با این حال، هنوز در مورد محل برگزاری این نشست توافقی صورت نگرفته است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار