امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۶:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35207
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۳
تعداد بازدید: 161
«علی الفایز»، فعال سیاسی بحرینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت که پایه‌گذار «جنبش تمرد» بحرین شماری از ...

«علی الفایز»، فعال سیاسی بحرینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت که پایه‌گذار «جنبش تمرد» بحرین شماری از جوانان بحرینی بودند و هدف آنها از این اقدام نجات کشور از نظام دیکتاتور و فاسد حاکم است.

وی در ادامه گفت: پیامی که مردم بحرین از طریق جنبش تمرد تلاش دارند، آن را به گوش حاکمان بحرینی برسانند، آن است که مردم این کشور می‌خواهند، سرنوشت‌اشان در دست خودشان باشد و دولت شهروندی را در این کشور بنا کنند.

علی الفایز در این ارتباط توضیح داد که ماموریت جنبش تمرد نجات کشور و شهروندان از نظام دیکتاتور و فاسدی است که منطق آن منطق گروه‌ها و باندهای راهزن است و کشور را قبیله‌ای اداره و خیر و برکت بحرین را به جیب خاندان حاکم سرازیر می‌کنند.

اما درباره اعلام حکومت بحرین مبنی بر پیگرد معارضان بحرینی خارج‌نشین از سوی اینترپل (پلیس بین الملل) به اتهام فتنه انگیزی و تحریک مردم در داخل کشور، علی الفایز گفت: مبارزان بحرینی از 14 فوریه 2011 دیوار و مانع ترس و هراس را در هم شکسته و اقدامات و تدابیر نظام تروریستی آل خلیفه علیه فعالان هرچه باشد و میزان و حجم از خودگذشتگی‌ها هر قدر باشد، آنها به خانه‌های خود باز نخواهند گشت و تا زمانی که مردم سرنوشتشان را به دست خود نگیرند، آرام نخواهند نشست و به خانه‌های خود باز نخواهند گشت.

درباره اظهارات اخیر شیخ «خلیفة بن سلمان آل خلیفه»، نخست وزیر بحرین مبنی بر اینکه حکومت بحرین در برابر مرحله سرنوشت سازی جهت رویارویی با تروریسم قرار دارد، نیز این فعال بحرینی گفت: بله کشور و مردم بحرین در معرض تروریسم هستند، اما این تروریسمی است که از سوی نظام حاکم اعمال می‌شود.

درباره اتهامات نظام حاکم به «جنبش تمرد» بحرین مبنی بر اینکه جنبشی طایفه‌ای بوده و نمی‌توان آن را با جنبش تمرد مصر مقایسه کرد، این فعال بحرینی گفت: بله من با این سخن موافق هستم که جنبش تمرد بحرین مانند جنبش تمرد مصر نیست، چون جنبش تمرد بحرین با رژیمی قبیله‌ای مواجه است که از سوی رژیم‌های عربی حوزه خلیج فارس و همچنین استکبار جهانی حمایت می‌شود و ارتش و نیروهای امنیتی آن را مزدوران غیر بحرینی و بیگانه تشکیل می‌دهند.

علی الفایز درباره اینکه گفته شده، کشورهای عربی حوزه خلیج فارس اجازه نمی‌دهند که نخست وزیر در کشور فردی خارج از خاندان حاکم یا از اکثریت شیعی ساکن بحرین انتخاب شود، گفت: طایفه‌گری خط مشی خاندان حاکم آل خلیفه است و چنین خط مشی و سیاستی میان شهروندان این کشور وجود ندارد و تاکنون نیز مشاهده نشده است.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها