امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۰۲:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35243
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 86
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، بر اساس مطالعات و بررسی دانشمندان علوم روان‌شناسی و جامعه شناسی، اشتغال زنان به عنوان نیمی از نیروی انسانی جهان تأثیر ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، بر اساس مطالعات و بررسی دانشمندان علوم روان‌شناسی و جامعه شناسی، اشتغال زنان به عنوان نیمی از نیروی انسانی جهان تأثیر مثبت و مفیدی از قبیل گسترش ارتباطات اجتماعی، استقلال مالی، دخالت در امور تصمیم گیری خانواده، کاهش افسردگی و افزایش اعتماد به نفس روی زنان شاغل دارد.

از طرفی نتایج بعضی از تحقیقات نتایج نشان می‌دهد که ایفای نقش زن در خانواده به‌عنوان همسر و مادر به‌نحو مطلوب بسیار دشوار و سنگین است و اشتغال وظیفه سنگین‌ دیگری است که زنان باید با تحمل مشکلات، تلفیقی مناسب و سالم بین این دو مسئله ایجاد کنند و ضرورت‌ها، نیازها و توانایی‌های خود و خانواده را تشخیص دهند.

بنابراین اشتغال زنان می‌تواند به‌صورت مستقیم و غیر مستقیم بر سلامت روان افراد خانواده و خودشان تأثیرات متفاوتی برجای گذارد.

در مورد تأثیر اشتغال زن در خارج از منزل می‌توان به عامل کمک به تأمین رفاه اقتصادی خانواده اشاره کرد به طوری که ورود زنان به صحنه‌های اقتصادی و اجتماعی باعث بهتر شدن وضعیت درآمدی خانواده‌ها شده و موجب بهبودی و رفاه اقتصادی خانواده‌شان می‌شود.به طوریکه کمک اقتصادی زنان و فعالیت شغلی آنها در درجه دوم یعنی پس از وضعیت شوهرانشان قرار می‌گیرد.

به گزارش فارس، بررسی‌های آماری بر مبنای اطلاعات سرشماری‌ها نشان می‌دهد که تعداد مطلق شاغلان زن در طی سرشماری‌های 1345 تا 1385 روند افزایشی داشته است.

در سال 1345،تعداد شاغلان زن 910 هزار نفر بوده است که  به 2 هزار و 712 نفر در سرشماری 1390 رسیده است.

درصد رشد شاغلان زن همواره با افت و خیز همراه بوده است و از 13،3 درصد در سال 45 به 8،9 درصد در سال 65 کاهش یافته است و در سال 1390 به 15،2 درصد افزایش یافته است.
 انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها