امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۸:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35245
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 54
مهرداد عسگریان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: کاروانسرای نیک‌پی یکی از کاروانسراهای بین‌راهی استان زنجان محسوب می‌شود که از ...

مهرداد عسگریان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: کاروانسرای نیک‌پی یکی از کاروانسراهای بین‌راهی استان زنجان محسوب می‌شود که از ارزش بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه در اهمیت کاروانسراهای کشور سیاحان در سفرنامه‌های خود سخن‌های زیادی گفته‌اند، خاطرنشان کرد: کاروانسرای نیک‌پی در داخل شهر نیک‌پی و در مجاورت یک تپه تاریخی قرار گرفته است.

معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با بیان اینکه کاروانسرای نیک‌پی به عنوان یکی از جاذبه‌های تاریخی استان به شمار می‌رود، تصریح کرد: با پایان مرمت، این بنا می‌تواند مورد بازدید گردشگران قرار گیرد.

وی اضافه کرد: اگر مشکل تملک کاروانسرا از سوی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان برطرف و زمین‌‌های اطراف کاروانسرا آزاد شود، زمین کافی در اختیار اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قرار گرفته و نسبت به بازسازی بخش‌های تخریب شده کاروانسرای نیک‌پی اقدام می‌کند.

عسگریان با بیان اینکه کاروانسرای نیک‌پی مربوط به دوره صفوی است، ادامه داد: این کاروانسرا در فهرست آثار ملی کشور نیز به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به اینکه استان زنجان از آثار و جاذبه‌های تاریخی زیادی برخوردار است که برخی از آنها ناشناخته مانده است، یادآور شد: این جاذبه‌ها باید معرفی شود.
انتهای پیام/73006/ز20
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها