امروز : شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 25
۰۴:۳۴
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35258
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 95
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «بالت صادقاف» مسئول مرکز مطبوعاتی ریاست جمهوری قزاقستان در نشستی با خبرنگاران اعلام کرد که «وانگ یی» ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «بالت صادقاف» مسئول مرکز مطبوعاتی ریاست جمهوری قزاقستان در نشستی با خبرنگاران اعلام کرد که «وانگ یی» وزیر خارجه چین با دعوت «آستانه» و وی تصریح کرد: دیدار و مذاکرات در سطح عالی از جمله گفت‌وگو با «ارلان ادریس‌اف» وزیر خارجه قزاقستان، محور برنامه بازدید سه‌روزه این دیپلمات چینی خواهد بود.

به گفته وی، تمرکز بر عمق همکاری‌های دوجانبه در بخش اقتصاد، تجارت، انرژی، سرمایه‌گذاری و بخش‌های غیرتولیدی و همچنین همکاری در قالب چندجانبه از جمله در مورد مسائل مربوط به فعالیت سازمان همکاری شانگهای از دیگر محورهای این مذاکرات عنوان شده است.

وی همچنین اضافه کرد: تبادل‌نظر بر روی دستور کار اجلاس آینده سازمان همکاری شانگهای که در ماه سپتامبر در بیشکک برگزار می‌شود نیز از دیگر بخش‌های برنامه مذاکرات مقامات عالی‌رتبه در «آستانه» می‌باشد.

این منبع همچنین گفت: در این بازدید کاری و در مذاکرات وانگ‌یی با مقامات قزاقستان، برنامه اولین سفر رسمی «خی جن پینگ» رئیس جمهور خلق چین به قزاقستان نیز که انتظار می‌رود 6-8 سپتامبر انجام گیرد، مشخص خواهد شد.

بنا به گفته منابع رسمی، نشست سالانه سران کشورهای اعضای سازمان همکاری شانگهای با حضور هیئت‌های عالی رسمی از کشورهای ناظر این سازمان 23 و 24 شهریور ماه در «بیشکک» پایتخت قرقیزستان برگزار می‌شود.

در صورت توافق برای انجام سفر رسمی رئیس جمهور چین به آستانه، قزاقستان دومین کشوری خواهد بود که «خی جن پینگ» رئیس جمهور چین در حاشیه برنامه شرکت در نشست بیشکک از آن بازدید خواهد کرد.

پیش از این وزارت امور خارجه ازبکستان نیز در مورد بازدید رئیس جمهور خلق چین از «تاشکند» که قرار است در حاشیه این نشست انجام گیرد، خبر داده بود.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار