امروز : پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 24
۱۰:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35308
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 134
بهرام عین‌اللهی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در مورد مشکلات رزیدنت‌های بیمارستانهای دولتی گفت: حل مشکلات آموزشی رزیدنت‌ها، بحث‌های ...

بهرام عین‌اللهی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در مورد مشکلات رزیدنت‌های بیمارستانهای دولتی گفت: حل مشکلات آموزشی رزیدنت‌ها، بحث‌های مدیریتی می‌خواهد چرا که همه بیمارستانهای آموزشی یک وضعیت را ندارند.

وی ادامه داد: در برخی بیمارستانهای دولتی که درجه بندی مشخصی دارند در جایی که مدیر گروه و رئیس بیمارستان توجه بیشتری دارد شاهد این هستیم که هیچ رزیدنتی بدون حضور استاد، بیماران را درمان نمی‌کند.

عین‌اللهی گفت: این وضعیت ایده‌آل است اما در برخی بیمارستانها نیز رزیدنت بدون حضور استاد درمان را آغاز می‌کند که البته این موضوع به دلیل اهمیتی که در نحوه درمان بیماران دارد در آینده در رتبه‌بندی بیمارستانها موثر خواهد بود.

معاون آموزشی وزیر بهداشت ادامه داد: از نظر معیشتی نیز قرار شد که حقوق رزیدنت‌ها در بخش دولتی 1.5 برابر شود البته افزایش حقوق به منابع نیاز دارد و وزارت بهداشت بدون تأمین این منبع، افزایش حقوق را انجام داد.

وی تصریح کرد: این افزایش حقوق باید اجرا شود چرا که از مصوبات شورای گسترش بوده، قانونی و لازم‌الاجرا است.

عین‌اللهی گفت: همچنین به بیمارستانها اجازه ‌دادیم از درآمدهای اختصاصی خود خارج از این حقوقی که از سوی وزارتخانه پرداخت می‌شود مبالغی را به رزیدنت‌ها اختصاص دهند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار