امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۲:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35312
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 114
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، پس از حمله خمپاره‌ای یکشنبه شب نیروهای امنیتی هند به مرز پاکستان و کشته ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، پس از حمله خمپاره‌ای یکشنبه شب نیروهای امنیتی هند به مرز پاکستان و کشته شدن یک غیرنظامی پاکستانی، وزارت خارجه پاکستان بار دیگر معاون سرکنسول دهلی‌نو را فراخواند.

وزارت خارجه پاکستان از ادامه درگیری‌های مرزی اخیر در «خط کنترل» که موجب کشته شدن یک غیرنظامی پاکستانی در منطقه «راوالکوت» شد ابراز نگرانی کرد.

مقامات پاکستانی همچنین مراتب نگرانی خود را از آنچه آن را «نقض مکرر آتش‌بس توسط نیروهای مرزی هند» نامیدند به اطلاع طرف هندی رساندند.

این در حالی است که طرف هندی نیز پاکستان را به نقض آتش‌بس متهم کرده است.

سخنگوی ارتش پاکستان اعلام کرد که تیراندازی‌های یکشنبه و  دوشنبه نیروهای هندی به مرز پاکستان پاسخی به تیراندازی‌های طرف پاکستانی بوده است.

به گفته وی، در درگیری‌های روز یکشنبه در منطقه «کاناچاک» کشمیر واقع در خط کنترل، یک سرباز هندی زخمی شده است.

پس از کشته شدن پنج سرباز هندی در درگیری مرزی 2 کشور در منطقه مورد مناقشه کشمیر در هفته گذشته، تنش‌ها بین این 2 کشور همسایه شدت گرفت و هر یک دیگری را به نقض آتش بس متهم کرد.

در این مدت، نیروهای 2 کشور در 2 طرف مرز چندین بار به سمت یکدیگر تیراندازی کرده‌اند و مقامات اسلام‌آباد نیز برای دومین بار معاون سرکنسول هند در این کشور را فراخواندند.

اگرچه دولت جدید «نواز شریف» پس از روی کارآمدن تلاش کرد تا رابطه این کشور با هند را بهبود بخشد اما تنش‌های مرزی اخیر بار دیگر مشکلاتی در این راه به وجود آورده است.

با این حال، مقامات 2 کشور در اظهارنظرهای رسمی خود، با اشاره به اینکه این تنش‌ها تأثیری بر برنامه دیدار نواز شریف نخست‌وزیر پاکستان و «مان موهان سیگ» همتای هندی‌اش در حاشیه نشست سازمان ملل در نیویورک در ماه سپتامبر نخواهد داشت، اعلام کردند که اسلام‌آباد و دهلی‌نو مشکلات خود را از طریق مذاکره حل می کنند و برای این کار متوسل به جنگ نخواهند شد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها