امروز : شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 29
۱۷:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35314
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»،وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که مقامات مسکو بشدت نگران تصمیم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»،وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که مقامات مسکو بشدت نگران تصمیم اسرائیل برای ساخت 1200 واحد مسکونی جدید برای یهودیان در کرانه باختری رود اردن و بیت المقدس شرقی هستند و معتقدند که این تصمیمی کاملا غیرسازنده در آستانه مذاکرات 14 آگوست با فلسطینیان است.

وزیر ساخت و ساز رژیم صهیونیستی روز گذشته اعلام کرد که این رژیم قصد دارد 1200 واحد مسکونی جدید برای یهودیان در سرزمین‌های متعلق به فلسطینیان ایجاد کند.

در بیانیه رسمی که روز دوشنبه از سوی وزارت خارجه روسیه منتشر شد، در این رابطه آمده است: اعلام خبر طرح‌های مربوط به ادامه شهرک سازی اسرائیل در سرزمین‌های متعلق به فلسطینیان که بر اساس قوانین بین‌المللی غیرقانونی بشمار می‌رود، موجب نگرانی شدید مقامات مسکو شده و روسیه نیز همچون سایر اعضای جامعه جهانی این اقدام را غیرقابل قبول ارزیابی می‌کند. 

علاوه بر این روسیه از هر دو طرف مذاکرات (اسرائیل و فلسطین) انتظار دارد تا در شرایط حساس کنونی که مذاکرات صلح بعد از وقفه طولانی دوباره از سرگرفته شده است، از هر نوع اقدام یک‌جانبه که اعتماد طرف مقابل را از بین ببرد، دست بردارد. ل

چهارشنبه این هفته قرار است در بیت المقدس دور دوم مذاکرات سازش بین طرف فلسطینی و اسرائیلی که اخیرا با وساطت "جان کری" وزیر امور خارجه آمریکا از سر گرفته شده، انجام شود. نخستین دور این مذاکرات در واشنگتن برگزار شد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار