امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۲۳:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35318
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 91
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «التغییر»، یک نیروی ویژه انگلیسی با پشتیبانی و همکاری همپیمانان فرانسوی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «التغییر»، یک نیروی ویژه انگلیسی با پشتیبانی و همکاری همپیمانان فرانسوی خود قصد دارد به منظور ایجاد رعب و وحشت در صفوف القاعده در شبه جزیره عرب، در این منطقه قدرتنمایی کند.

در همین راستا، قرار است نیروی ویژه هوایی انگلیس امروز عازم خلیج «عدن» شود.

بر اساس این گزارش، این نیروها با کمک همپیمانان فرانسوی خود هدف از این قدرتنمایی را مقابله با بازگشت القاعده به شبه جزیره عرب اعلام کردند.

بر اساس این گزارش، ناو «اچ ام اس بولوارک» ناوگانی متشکل از 4 کشتی نظامی پادشاهی انگلستان از گروه واکنش سریع این کشور را به سوی خلیج عدن هدایت خواهد کرد.

بنا بر این گزارش، این کشتی‌ها به اتفاق 5 فروند کشتی نظامی دیگر به منظور شرکت در یک رزمایش موسوم به «کوگار13» برای مدت چهار ماه درمنطقه باقی می‌مانند.

در این مانور که در آب‌های خلیج فارس و در خاک عربستان سعودی و یمن برگزار می‌شود ناو هواپیمابر «ایلاستریاس» انگلیسی و ناو هواپیمابر «شارل دیگول» فرانسوی با 700 تن از نیروی دریایی این کشور نیز مشارکت دارند.

به نوشته «ساندی میرور» انگلیسی، یگان‌های ویژه انگلیس برای نجات اتباع انگلیس به گروگان گرفته شده از سوی تروریست‌ها عملیات فرضی انجام می‌دهند و برای انجام حملات در صورت لزوم در یمن و سومالی آمادگی‌های لازم را کسب می‌کنند.

این در حالی است که وزارت خارجه انگلیس به بهانه افزایش تهدیدهای امنیتی هفته گذشته پس از بستن سفارتخانه خود در صنعا تمامی دیپلمات‌های خود را از این کشور فراخواند و از شهروندان انگلیس خواست تا به یمن سفر نکنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها