امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۷:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35321
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 115
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «هافینگتون‌پست»،‌ آمریکا و آلمان ماه جاری درباره توافقنامه‌ای برای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «هافینگتون‌پست»،‌ آمریکا و آلمان ماه جاری درباره توافقنامه‌ای برای جاسوسی نکردن از طرفین دیدار و گفت‌وگو کنند.

«رونالد پافولا» یکی از مقامات آلمان و از افراد نزدیک «آنگلا مرکل» صدراعظم این کشور با اعلام این خبر گفت که چنین توافق‌نامه‌ای در زمانی که جنگ سرد به پایان رسیده است، موقعیت خاصی را برای استانداردهای فعالیت‌ها سرویس‌های اطلاعاتی غربی ایجاد می‌کند.

پافولا به جزئیات بیشتری اشاره نکرد اما گفت که چنین اقدامی فعالیت‌های آژانس امینت آمریکا از جمله «پریسم» را محدود می‌کند و شرکت‌های اینترنتی اصلی را تحت پوشش می‌دهد که به جزئیات ارتباطات از جمله ایمیل، فیلم‌های ویدئویی، مکالمات و ... است.

«پیتر کلاوسن» سخنگوی سفارت آمریکا به اظهارت پافولا واکنش سریعی نشان نداد.

بنابر اسنادی که «ادوارد اسنودن» مامور پیشین سازمان جاسوسی آمریکا منتشر کرده است، آلمان نه تنها یکی از مهمترین مقاصد جاسوسی آمریکا بوده، بلکه در این زمینه با آمریکایی‌ها همکاری کرده است.

افشای این موضوع واکنش‌هایی را به دنبال داشته است.

انتهای‌پیام/ص 
برچسب ها:
آخرین اخبار