امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۰۵:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35324
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۴
تعداد بازدید: 39
اسحاق صلاحی، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، بیان داشت: محرم 1435 مصادف با ...

اسحاق صلاحی، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، بیان داشت: محرم 1435 مصادف با هفصدومین سال رحلت شیخ صفی‌الدین اردبیلی است که کتابخانه ملی با توجه به این مقوله دبیرخانه دائمی «نکوداشت شیخ صفی‌الدین اردبیلی» را راه‌اندازی کرده است.

وی اضافه کرد: با همکاری امام جمعه اردبیل، استانداری، دانشگاه و بقیه نهادهای مستقر در استان اردبیل در ماه ربیع یعنی 16 و 17 مهر سال جاری همایشی با عنوان «نکوداشت شیخ صفی‌الدین اردبیلی» در استان اردبیل برگزار خواهد شد.

صلاحی ادامه داد: علاقه‌مندان برای شرکت در این همایش تا 30 شهریور سال 92 مهلت دارند، تا چکیده مقالات و حضور خود را در این مراسم به دبیرخانه دائمی «نکوداشت شیخ صفی‌الدین اردبیلی» اعلام و ارسال کنند.

وی افزود: بنا داریم با شروع همایش شیخ صفی‌الدین اردبیلی، در استان اردبیل، همایشی دیگری را در تهران، اصفهان و همزمان همایش و نشست تخصصی را در لندن برگزار کنیم تا بتوانیم از طریق بنیاد صفی‌الدین اردبیلی و سازمان اسناد و کتابخانه ملی و همه شخصیت‌های علمی و پژوهشی کشور، از  ظرفیت جدیدی که تاکنون در این حوزه مغفول واقع شده است، بیشتر استفاده کنیم.

رئیس کتابخانه ملی ایران گفت: بر این اساس امیدواریم این همایش که به شکل استانی در اردبیل برگزار می‌شود، به تدریج به خود چهره ملی و سپس بین‌المللی بگیرد.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها