امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۲:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35338
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۰
تعداد بازدید: 87
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) در نامه‌ای به نمایندگان ملت ایران در مجلس ...

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) در نامه‌ای به نمایندگان ملت ایران در مجلس شورای اسلامی برای دقت نظر بر روی رأی اعتماد به وزرای کابینه هشدار داد.

دانشجویان بسیجی دانشگاه امام صادق(ع) در این نامه آورده‌اند: با اعلام اسامی پیشنهادی آقای روحانی به مجلس، در رابطه با برخی وزارتخانه‌های کلیدی این دولت نگرانی عمیقی برای افرادی که ایشان را می‌شناختند ایجاد شد. این نگرانی وقتی مضاعف شد که افراد فاقد صلاحیت مطروحه برای وزارتخانه‌های حساسی مثل وزارت علوم، وزارت اطلاعات، وزارت آموزش و پرورش و وزارت نفت معرفی شدند.

این دانشجویان افزودند: در کنار توجه به این وزارتخانه‌های کلیدی، به نظر می‌رسد برخی افراد که فاقد صلاحیت هستند، در حیات خلوت کابینه جای گرفته‌اند که می‌توان در این زمینه نیز به نمونه مشهود وزارت کار اشاره کرد.

بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) در این نامه ادامه داده است: از طرف دیگر در گوشه و کنار شنیده شده که برخی جریانات در مجلس شورای اسلامی به جای تدبیر امور بر اساس مصالح کشور، روی به مصلحت سنجی‌های غیر ضروری آورده و در پاره‌ای از موارد منفعت‌طلب‌‌های گروهی و لابی‌گری‌های جریانی را در رفتار سیاسی خود دخیل کرده‌اند.

دانشجویان بسیجی دانشگاه امام صادق(ع) با اعلام هشدار به نمایندگان مجلس اظهار داشتند: در صورت لزوم برخی مسائل به اطلاع ملت ایران می‌رسد.

این دانشجویان بسیجی در پرسش‌هایی از نمایندگان مجلس بیان کردند: در رابطه با وزارتخانه علوم آیا آقای میلی منفرد در تحصن اساتید در دانشگاه امیرکبیر نقش نداشته‌اند؟ در زمان صدارت آقای معین که صدمات و ضربات غیر قابل جبرانی به دانشگاه‌ها وارد آمد و به جای فعالیت‌های علمی و سیاسی سالم، محل سوء استفاده جریانات سیاسی شد، ایشان به عنوان معاون وزیر چه نقشی داشتند؟ آیا فردی که در فتنه 88 با عوامل آن همراهی داشته است و در تحصن نمایندگان مجلس ششم از حامیان آن بوده‌اند ممکن نیست 18 تیر دیگری را در کشور رقم بزند؟ آیا ایشان در فتنه 88 سابقه بازداشت را در کارنامه خویش به ثبت نرسانده‌اند؟ اگر اینگونه بوده است آیا مناسب برای اداره دستگاه تعلیم و تربیتی کشور هستند؟

این دانشجویان افزودند: نسبت به وزارت اطلاعات که یکی از کارهای اصلی آن فعالیت به عنوان منبع اصلی تأیید صلاحیت‌ها است جناب حجت الاسلام علوی معرفی شده‌اند، ایشان برای نمایندگی مجلس رد صلاحیت شدند، نکته جالب توجه آن است که وی برای ریاست مجموعه‌ای معرفی شده‌اند که خود ایشان را برای مجلس صاحب صلاحیت ندانسته‌اند. آیا اینگونه نبوده است که سازمان حفاظت اطلاعات ارتش نسبت به صلاحیت ایشان نقدهای خطیری داشته است ؟ آیا اینگونه نبوده است که ایشان برای گرفتن مسئولیت در سال‌های گذشته با برخی نزدیکان دولت لابی سیاسی کرده‌اند؟

چگونه می‌توان سکان مهمترین دستگاه نظارتی کشور را به فردی با علامت سؤال‌های بزرگ سپرد؟ نکند در مراحل اداره وزارت اطلاعات دست این دستگاه برای سالم سازی فضای اداره کشور بسته شود؟ 

بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) با ارائه ابهاماتی درباره وزیر کار اعلام کرد: ایشان در سال 76 از وزارت کار اخراج شده‌اند یعنی در اوج دوران تساهل و تسامح وزارت اطلاعات و این پدیده بسیار ویژه‌ای است. آیا ایشان در پیگیری پرونده قتل‌های زنجیره‌ای از عناصر اصلی نبوده‌اند؟ در انتخابات سال 88 از عناصر مؤید و همراه اولین قانون شکنی میر حسین موسوی در برگزاری کنفرانس روز جمعه نبوده‌اند؟ آیا اینها برای عدم اعتماد برای وزارت کار کافی نیست؟ آیا می‌توان جامعه حساس کارگری را به چنین خطری مبتلا کرد؟

این دانشجویان بسیجی بیان کردند: درباره برخی دیگر از وزرا نیز چنین مسائلی وجود دارد که در صورت لزوم به مراجع ذیربط اطلاع داده می‌شود و امیدواریم نمایندگان مجلس با پاسخ به این سؤالات اذهان عموم مردم راروشن کرده یا در تصمیمات گرفته شده تجدید نظر شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار