امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۹:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35358
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 171
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار سید کمال هادیان‌فر رئیس پلیس فتا کشور در حاشیه برگزاری کارگاه همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی مبارزه با جرائم ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار سید کمال هادیان‌فر رئیس پلیس فتا کشور در حاشیه برگزاری کارگاه همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی مبارزه با جرائم سایبری گفت: با توجه به رشد جرائم سایبری در دنیا، سازمان بین‌المللی UNODC اقدام به برگزاری کارگاه‌های آموزشی در زمینه مبارزه با جرائم سایبری کرده است.

وی با بیان اینکه کارگاه اول با حضور 134 کشور در وین برگزار شد، یادآور شد: با نشستی که با مسئولان سازمان‌های بین‌المللی داشتیم اعلام آمادگی کردیم که می‌توانیم تجربیات خود را در زمینه مبارزه با جرائم سایبری به دیگر کشورها منتقل کنیم لذا کارگاهی دو روزه با حضور کشورهای منطقه به میزبانی جمهوری اسلامی در حال برگزاری است که در این کارگاه اساتید داخلی و خارجی به آموزش مشغول هستند.

رئیس پلیس فتا با تأکید بر اینکه امروزه قاچاق مواد مخدر از طریق فضای سایبر انجام می‌شود و قاچاقچیان در فضای مجازی اقدام به فروش مواد مخدر می‌کنند، گفت: در این کارگاه‌های آموزشی سعی به تبادل افکار و اطلاعات میان کشورها برای مبارزه با اینگونه جرایم می‌شود.

وی تاکید کرد: از زمان راه‌اندازی پلیس فتا، این پلیس به خوبی در کشور رشد کرده بطوریکه در همه استان‌ها ما دارای پلیس فتا هستیم.

رئیس پلیس فتا کشور تاکید کرد: تا پایان سال جاری، پلیس فتا 56 شهرستان دیگر را نیز تحت پوشش قرار می‌دهد.

وی در پایان با بیان اینکه کشور کره جنوبی از لحاظ توسعه و جمعیت به ما شباهت دارد خاطرنشان کرد: این در حالی است که در این کشور تنها 24 درصد جرایم سایبری کشف می‌شود اما در ایران ما موفق به کشف 74 درصد این جرایم می‌شویم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها