امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۶:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3536
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۱۹
تعداد بازدید: 123
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، این مستند که محمود فلاح تهیه‌کنندگی آن را برعهده دارد، تلاش می‌کند فرهنگ اهدای عضو افرادی را که دچار مرگ مغزی ...

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، این مستند که محمود فلاح تهیه‌کنندگی آن را برعهده دارد، تلاش می‌کند فرهنگ اهدای عضو افرادی را که دچار مرگ مغزی شده‌اند را برای نجات بیماران نیازمند گسترش دهد.
به گفته معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ما در حال حاضر سالانه 3 تا 6 هزار مرگ مغزی در کشور داریم اما هنوز فرهنگ اهدای عضو از فرد مرگ مغزی  به عنوان یک فرهنگ تبیین نشده است و ما که به عنوان کشوری به حساب می‌آییم که از فرهنگ غنی اسلامی‌و دینی برخورداریم باید در این زمینه نیز با آموزش‌ و آگاهی از طریق رسانه‌ها و صدا و سیما فرهنگ اهدای عضو را ارتقا دهیم.
خاطرنشان می‌شود افراد زیادی در کشورمان در انتظار دریافت پیوند هستند و در حال حاضر نیز 350 نفر برای پیوند ریه، 300 نفر برای پیوند قلب و 900 نفر برای پیوند کبد در لیست انتظار قرار دارند.
با توجه به همین موضوع گروه مستند شبکه یک با مشارکت بانک ملی و بانک رفاه تصمیم به ساخت مستند نیکان در 10 قسمت 30 دقیقه‌ای کرده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار