امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۸:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35362
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران، میثم مظفر از طراحی نرم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران، میثم مظفر از طراحی نرم افزار جامع سرویس مدارس در  تاکسیرانی خبر داد و گفت: تمامی اطلاعات رانندگان سرویس مدارس از جمله پروانه، شماره برگه معاینه فنی، شماره بیمه نامه، شماره برچسب و گواهی عدم سوء پیشینه در این نرم افزار ثبت و به روز می‌شود و از این طریق دسترسی به اطلاعات رانندگان در هر زمانی امکان پذیر است.

مظفر با اشاره به ثبت 98 هزار برگه جریمه برای رانندگان سرویس مدارس در سال تحصیلی 91 گفت: این نرم افزار کمک خواهد کرد تا تمامی این اطلاعات جزیی ضبط شود و با توجه به آن برچسب سرویس مدارس برای رانندگان صادر و اعطا شود. این اطلاعات همچنین کمک خواهد کرد که در سال‌های آینده عملکرد رانندگان برای تأمین امنیت دانش آموزان مورد ارزیابی قرار گیرد.

وی از اجباری شدن دوره‌های آموزشی برای رانندگان سرویس مدارس خبر داد و افزود: در این دوره‌های چهار ساعت اخلاق حرفه‌ای، قوانین راهنمایی و رانندگی، روانشناسی کودک و نوجوان و موارد ایمنی برای جابجایی دانش آموزان به صورت فشرده به رانندگان آموزش داده می‌شود. در عین حال رانندگانی که این دوره‌ها را نگذرانده باشند امکان دریافت برچسب را نخواهند داشت.

به گفته مظفر برچسب‌های طراحی شده برای سال تحصیلی 92-93 شامل کدشناسایی برچسب و شماره پلاک تاکسی است که از تخلف و جابجایی برچسب بر روی خودروهای دیگر جلوگیری کند.

میثم مظفر با اشاره به تصویب نرخ کرایه سرویس مدارس در شورای اسلامی شهر تهران گفت: بر اساس این مصوبه به ازای 22 روز سرویس دهی از حداقل 18 هزار تومان تا حداکثر 118 هزار تومان متغییر است. البته این برای مسافت های کمتر از 30 کیلومتر است. در مصوبه شورای شهر نرخ کرایه برای بالای 30 کیلومتر به صورت توافقی بین خانواده و رانندگان پیش بینی شده است.

طرح سرویس مدارس پروژه مشترک بین سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران، وزارت آموز ش و پرورش و پلیس راهور است که از استقبال 6 درصدی خانواده ها در سال 86 به 57 درصد در سال 91 رسیده است. برای سال تحصیلی 92- 93  6 هزار و 226 سواری سرویس مدارس شامل 3 هزار و 400 شخصی، 200 تاکسی، و 820 تاکسی ون فعالیت خواهند گرفت.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها