امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۹:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35368
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 95
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، «نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری ونزوئلا شب دوشنبه گفت که به منظور مقابله با ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، «نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری ونزوئلا شب دوشنبه گفت که به منظور مقابله با فسادی که برای دولت بسیار هزینه در بردارد خواستار اختیارات و قدرت ویژه شده است.

مادورو که به عنوان وزیر خارجه و معاون هوگو چاوز رئیس جمهور پیشین ونزوئلا خدمت کرده است در انتخاباتی که 4 ماه پیش برگزار شد در یک رقابت نزدیک پیروز شد.

براساس این گزارش، مادورو در دولت خود با چالش‌هایی نظیر رشد اقتصادی پایین، تورم و شکاف در میان کشور که میراث برجای مانده از هوگو چاوز است مواجه است.

رویترز نوشت: دور تازه مبارزه با فساد دولتی که مادورو با سروصدای زیاد به راه انداخته است منجر به بازداشت بعضی از مقامات ارشد موسسات و نهادهای تجاری و اقتصادی ونزوئلا شده است.

مادورو یک سخنرانی تلویزیونی در این زمینه گفت: من از مجمع ملی درخواست کردم که برای مبارزه با فساد و رشوه اختیارات ویژه به رئیس جمهور اعطا کند.

اکثریت مجمع ملی ونزوئلا در اختیار حامیان نیکلاس مادورو است.

وی افزود: من یک فراخوان ملی اضطراری برای جنگ با فساد راه اندازی کردم و به دنبال قدرت و اختیارات ویژه برای تغییر قوانین هستم. اگر موفق به تغییر قوانین حقوقی شوم در این راه موفق عمل خواهم کرد.

برای در اختیار گرفتن این اختیارات ویژه، مادورو نیاز به رای سه پنجم یعنی رای حدود 99 عضو مجمع ملی ونزوئلا دارد. این درحالیست که تعداد کرسیهای حامیان مادورو در مجمع ملی 98 کرسی است.

حامیان مادورو باید بتوانند حمایت یک نماینده مستقل یا یک نماینده مخالف را در این زمینه کسب کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار